Domov Audio Recenzia: Antec A.M.P. Wedge

Recenzia: Antec A.M.P. Wedge

Zdielať

Kompaktný prenosný Bluetooth reproduktor s integrovanou batériou, ktorá sa nabíja cez microUSB konektor, je hitom dnešnej doby. Ako znie hudba zo smartfónu? Pri väčšine modelov je zvuk plechový a často aj so slabou hlasitosťou. Riešením môže byť prenosný reproduktor, ktorý sa jednoducho spáruje cez Bluetooth. Antec A.M.P. Wedge je však zaujímavý dizajnom trojuholníka a tým, že má štyri prísavky, vďaka ktorým možno mobilné zariadenie uchytiť pevne aby sa nepohlo.

Antec A.M.P. Wedge 01

Reproduktor sa predáva v troch farebných vyhotoveniach – v čiernej, bielej a v bielo-zlatej kombinácii. Rozmery zariadenia sú 76×63×54 mm a hmotnosť 130 gramov. Je teda dostatočne malý a ponúka výkon 3 Watty. Frekvenčný rozsah má v rozmedzí 180 – 180000 Hz. Wedge má v sebe vnútornú 400 mAh batériu, pre ktorú výrobca udáva výdrž 4 hodiny. Táto hodnota je dosiahnuteľná a podľa nášho testu aj reálna, potešila by nás však vyššia výdrž.

Antec A.M.P. Wedge 03 Antec A.M.P. Wedge 04

Vďaka štyrom prísavkom a trojuholníkovému tvaru možno použiť reproduktor aj ako stojan na mobilné zariadenia (smartfóny a tablety) a to až do veľkosti 7,9“. Používateľ teda získa nielen lepší zvuk a jeho vernejšiu reprodukciu, ale tiež lepší uhol pri sledovaní videí a písaní správ na mobilnom zariadení. Vonkajší povrch má hladný povrch, po bokoch sú umiestnené dva 40 mm meniče, ktoré zvuk reprodukujú.

Antec A.M.P. Wedge 05 Antec A.M.P. Wedge 06

Naľavo je posuvník, vďaka ktorému možno reproduktor zapnúť alebo vypnúť. Napravo je nabíjací microUSB konektor a 3,5 mm audio jack pre pripojenie linkového vstupu. Reproduktor má tiež vstavaný mikrofón, vďaka čomu ho možno použiť aj na telefonáty cez hands-free. Ovládacie prvky na reguláciu hlasitosti, či ovládania prehrávaných piesní (play, stop, pauza) cez Bluetooth nehľadajte.

Antec A.M.P. Wedge 02

Kompaktný prenosný Bluetooth reproduktor s integrovanou batériou, ktorá sa nabíja cez microUSB konektor, je hitom dnešnej doby. Ako znie hudba zo smartfónu? Pri väčšine modelov je zvuk plechový a často aj so slabou hlasitosťou. Riešením môže byť prenosný reproduktor, ktorý sa jednoducho spáruje cez Bluetooth. Antec A.M.P. Wedge je však zaujímavý dizajnom trojuholníka a tým, že má štyri prísavky, vďaka ktorým možno mobilné zariadenie uchytiť pevne aby sa nepohlo.Parametre a špecifikácie:

Rozmery: 76×63×54 mm
Hmotnosť: 130 gramov
Frekvenčný rozsah: 180 – 180000 Hz
Výkon: 3 Watt (RMS)
Pripojenie: Bluetooth 3.0, 3,5 mm audio jack
Podporované profily: A2DP, AVRCP, HFP
Batéria: vstavaná Li-Ion, výdrž 4 hodiny
Ďalšie výhody: vstavaný mikrofón s možnosťou hands-free

Hodnotenie: 90%

Plusy
+ Kvalita prevedenia
+ Dizajn reproduktora
+ Celkový prejav zvuku
+ Stojan na zariadenia
+ Rôzne farebné varianty
+ Kompaktné rozmery

Mínusy
– Absencia ovládacích tlačidiel
– Nižšia výdrž integrovanej batérie

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

( nie je dostupný )

Zapožičal: Antec