Domov Periférie Recenzia: Akasa USB Hub Elite 10EX

Recenzia: Akasa USB Hub Elite 10EX

Zdielať

USB rozbočovač je ideálnou voľbou pre tých používateľov, ktorí potrebujú rozšíriť počet USB portov počítača na prenos najrôznejších dát. Ak totiž chce používateľ zároveň pripojiť cez USB externý disk, počítačovú myš, klávesnicu, tlačiareň alebo externú napaľovačku, počet portov pravdepodobne nebude stačiť.

USB rozbočovač má pritom osem USB portov typu 3.0, ktoré sú až desaťnásobne rýchlejšie ako USB 2.0 a prenosová rýchlosť dát dosahuje až 5 Gbps. Všetky porty sú však zároveň spätne kompatibilné, možno ich použiť aj so staršími zariadeniami. Vďaka ďalším dvom 2,4 A nabíjacím portom získa používateľ ľahko dostatok energie pre všetky mobilné zariadenia. Dokopy teda ide o desať portov. Páči sa nám aj kvalitná hliníková konštrukcia.

Veľký výstupný prúd poteší najmä tých, ktorí majú smartfóny s podporou rýchleho nabíjania, vďaka čomu sa ich zariadenia z USB rozbočovača nabijú oveľa rýchlejšie. Rozbočovač je vybavený dvoma napájacími USB portami, ktoré nastavujú nabíjací prúd podľa parametrov pripojeného zariadenia so systémom iOS alebo Android. Práve na nich možno dosiahnuť maximálne 2,4 A pre rýchle nabíjanie.

Najčastejšie sa problém s nedostatkom portov prejavuje pri ultrabookoch, možno naň naraziť aj pri tabletoch. Vzhľadom na malé hrúbky týchto zariadení tu väčšinou nachádzame len minimum portov. Pri ultrabookoch dva, pri tabletoch sotva jeden. A to je žalostne málo. Stačí, ak pripojíme myš a prípadnú redukciu na internet, či externý disk a priestor pre USB kľúč už nenájdeme.

Hoci na rozdiel od ultrabookov a tabletov nie sú na tom notebooky až tak zle, nájdu sa aj takí používatelia, ktorí majú zapojených veľa vecí naraz a bežne dostupné štyri USB porty im nestačia. Tento rozbočovač tak iste poteší aj týchto používateľov, ktorí sa už nebudú musieť rozhodovať čo si do notebooku pripoja a čo nie. Azda jedinou nevýhodou je fakt, že na aktiváciu portov musí mať používateľ pripojený aj dodávaný adaptér do elektrickej energie, ktorý napája rozbočovač. Výhodou však je, že z desiatich možno na komunikáciu s PC použiť všetky USB porty, teda aj tie, ktoré slúžia na nabíjanie mobilných zariadení.

Patríte medzi náročných používateľov, ktorým súčasný počet USB portov nestačí? Používate ultrabook, alebo tablet a potrebujete naraz zapojiť viac zariadení? Potom je Akasa USB Hub Elite 10EX vhodnou voľbou. Je to štýlový doplnok k mobilným zariadeniam. Na napájanie rozbočovača možno použiť tiež aj externé napájanie. Oceňujeme, že výrobca pribalil adaptér v balení. Zamrzí však vyššia cena, ktorá je stanovená na 80 eur.Parametre a špecifikácie:

Rozmery: 140×72×25 mm
Hmotnosť: 450 gramov
Vstupné konektory: 1× microUSB 3.0 (typ B)
Výstupné konektory: 10× USB 3.0 (z toho 2× 2,4A len na nabíjanie)
Napájanie: 1× 12V/5A (adaptér je súčasťou balenia)
Podpora: Windows, Mac OS X a Linux

Hodnotenie: 95%

Plusy
+ Dizajn rozbočovača
+ Kompaktné rozmery
+ Hliníková konštrukcia
+ Funkcia Plug-and-Play
+ Možnosti rozšírenia funkcionality
+ Napájací adaptér v balení

Mínusy
– Vyššia cena (okolo 80 eur)

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu AKASA Elite 10EX poskytuje server Heureka.sk

Zapožičal: Akasa