Domov Novinky Reálne skúsenosti po týždni s Windows 8.1 Update 1

Reálne skúsenosti po týždni s Windows 8.1 Update 1

Zdielať

Windows81Update1LeakPo týždni používania Windows 8.1 Update 1, vám prinášame reálne skúsenosti. Je tento update iba kozmetická úprava či niečo viac? O tom si povieme. Microsoft sa snažil Update 1 prispôsobiť požiadavkám používateľov. Ak ste čakali návrat klasického štart, máte smolu. Nie je tam.

V budúcich aktualizáciach sa údajne plánuje aj na návrat do ponuky Štart, a schopnosť spúšťať aplikácie Metro v oknách na pracovnej ploche, ostáva to ale stále ako špekulácia. Ak si spätne spomenieme na využívanie Windows 8, tak 8.1 a update 1 sú o dve triedy ďalej. Pravdupovediac ja by som sa na Windows 8 nevrátil, po mesiacoch používania možem povedať, že Microsoft skutočne vydal Windows 8 ako najhorší operačný systém.

Chýba mi stále Aero Glass. Prehľadnosť bola proste super. Stále nechápem prečo, MS túto možnosť neaktivuje, keď v systéme je. Tiež musím dodať, že prvotná špekulácia o tom, že pôjde bootovanie do desktopu nie je pravdou. Systém takto nie je defaultne nastavený. Musíte to zapnúť zase ručne. Ako sme už písali minule, dôležitým novým prvkom je kontextové menu po kliknutí na ikony live tile, kde je možné meniť veľkosť, odpojiť live tile z metra / modern UI či odinštalovať aplikáciu.

windows 8.1 update1 kontextove menu

Update 1 bude v zozname všetkých aplikácií, predvolene zobrazovať všetky programy. Internet Explorer 11, bude povýšený na 11.0.3, changelog stále nie je známy. Okrem iného mal priniesť skrytý „Enterprise Mode“. Nové DPI 250% a 500% hlavne pre rozlíšenia 4K a väčšie je prítomný, táto zmena priniesla miernu zmenu UI v možnostiach prispôsobenia.

windows 8.1 update1 internet explorer 11

Musíme tiež oceniť konečne možnosť vypnúť a minimalizovať aplikácie spúštané z metra. Ak aplikáciu minimalizujeme, ostane pripnutá na lište ako keby sa jednalo o klasickú desktopovú verziu. Vypínanie viac nefunguje ako funguje. Podľa nás je to obyčajný oblb používateľov. Aplikácia sa zrejme uspí, ale stále žerie pamäť RAM.

windows 8.1 update1 vypnutie + minimalizacia

Modern UI prešiel miernym redesignom a MS pridal nezmyselné tlačidlo hľadať. Na tlačidlo lupy netreba vôbec klikať, hľadanie funguje ako doteraz, stačí rovno písať. Vedľa nájdeme tlačidlo napájania, kde môžeme počítač vypnúť. Konečne prínosná novinka! Niektorí používatelia mali problém s hľadaním vypnutia. S doplnením nových farebných schém je to asi tak všetko.

windows 8.1 update1 vypnutie

windows 8.1 update1 prisposobenie

Vyzdvihnúť treba ešte vylepšenú synchronizáciu OneDrive, konečne sa synchronizujú aj aplikácie a ich nastavenia. Možnosti synchronizácie su naozaj veľké.

windows 8.1 update1 onedrive

Po novom sa dá vytiahnuť aj spodná lišta.

windows 8.1 update1 spodna lista

Ak ste čakali niečo prevratné, zabudnite, je to len minoritný update. Microsoft si na tento rok ešte prichystal Windows 8.2, uvidíme čo nové prinesie. Ak máte záujem o Update 1 už teraz, tu je návod. Opäť k stiahnutiu je ale tiež cez Windows update, info TU

1 komentár

  1. Prešiel som 95-kou, 98-čkou, XP-čkom a teraz mám 8,1. XP Profesionál nemal chybu. Človek by čakal po určitej dobe posun dopredu. No moja skúsenosť je opačná. Možno na bavkanie áno. Ale nevie to nič užitočné. Mám z toho taký dojem, že MS potrebovali nutne trhnúť zase nejaké prachy.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno