Domov Návody Pohľad na Android retro hry II.

Pohľad na Android retro hry II.

Zdielať

A máme tu druhý diel retro hier pre Android. Dnes si predstavíme ďalšie kultové tituly. Dúfame, že sa vám výber našej redakcie bude páčiť. Pred vami je plocha s rôznym počtom červených guličiek. Vašou úlohou je ukoristiť čo najväčšie percento plochy, bez toho aby vám čiaru prerušila gulička; čím väčšia plocha, tým viac bodov. K dispozícii je 6 rôznych režimov. Túto hru pamätáme ešte zo staručkého Atari.

trap 01

trap 02

Bricks Demolition

My si ho pamätáme skôr pod názvom Arkanoid, arkádových hier na tento spôsob je veľa, nám sa najviac páčilo toto podanie z dielne DAF. Klasická plošina s guličkou a za úlohu máte zničiť všetky tehly. Pomáhajú vám pri tom bonusy ako napríklad ohnivá guľa, rozdvojenie guľôčky, atď …
Rozhodne veľká porcia zábavy 400 levelov. Bohužiaľ časom stereotipní.

bricks 01

bricks 02

Retry

Retry je známe malé lietadielko, s ktorým musíte doletieť do druhého hangáru bez havárie. Pozor, názov Retry nie je bezdôvodný, hra je len pre tých s pevnými nervami. Je to veľmi podarená hra na dlhé chvíle.

retry 01

retry 02

Commander Genius (Keen)

Ani sme nedúfali, že bude možné si túto hru z 386 PC ešte niekedy zahrať. Commander Genius obsahuje všetky diely pôvodnej hry Keen, pričom podporuje aj jej modifikácie. Beháte po klasickej mape od úrovne k úrovni a pomocou zbrane, pogo tyče a červenej gule musíte zlikvidovať všetky monštrá a dostať sa k cieľu. Hra je veľmi, alebo skôr takmer identická. Za spracovanie chválime, ale ovládanie je trochu horšie. Samozrejme, zabaví na dlhé hodiny nostalgie.

commander keen 01

commander keen 02

Carmageddon (Carma Free)

Dnešný diel uzavrieme kultovou hrou z roku 1997 Carmageddon, ktorá bola zakázaná v množstve krajín. Cieľ hry je jednoduchý. Čím viac zrazených ľudí a kráv, tým viac bodov, ide o nazbieranie viac bodov, ako sa podarí vašim súperom. Vylepšovanie zbraní a auta je samozrejmosťou.

carmageddon 01

carmageddon 02