Domov Novinky JBL predstavilo niekoľko nových produktov

JBL predstavilo niekoľko nových produktov

Zdielať

Veľtrh CES je práve v plnom prúde, a k rôznym spoločnostiam, ktoré tu predstavujú svoje technologické novinky sa pridáva aj JBL, a to až štyrmi zariadeniami – slúchadlami Reflect Aware, reproduktormi Clip 2 a Charge 3 a dotykovým prijímačom do auta Legend CP100.

JBL Reflect Aware 01

Najprv sa pozrieme na slúchadlá Reflect Aware. Tie sú na prvý pohľad totožné s akýmikoľvek inými káblovými slúchadlami do uší, avšak ich pripojenie je uskutočňované buď cez microUSB alebo Lightning konektor, z ktorého berú rovno aj elektrickú energiu a nepotrebujú tak mať v sebe vstavanú batériu. A na čo sa táto energia využíva? Na trochu netradičné aktívne rušenie okolitého šumu. Okrem toho, že tento šum plne blokuje, totiž ponúka aj možnosť nastaviť, koľko šumu sa dostane dovnútra a miešať ho s hudbou, ktorá hrá.

JBL Reflect Aware 02

To znamená, že tento šum je nahrávaný mikrofónom (ktorý nájdeme na jednom so slúchadiel) a následne prehrávaný poslucháčovi. To umožňuje vysokú mieru prispôsobenia rušenia okolitého šumu a umožní lepšie povedomie o okolitom prostredí, napríklad pre bežcov. V ostatných veciach sa ale podobajú na iné slúchadlá z rady Reflect, ako napríklad nami testované Mini a Mini BT. Ich cena je určená  na 149 dolárov, v eurách bude teda cena zrejme podobná. Kedy sa dostanú do predaja je neznáme.

JBL Clip 2 01

Ďalej boli predstavené aj dva reproduktory – Clip 2 a Charge 3. Clip druhej generácie stavia na svojom predchodcovi Clip+, ktorého sme testovali. Prináša karabínu, pomocou ktorej sa dá reproduktor zacvaknúť kamkoľvek, ochranu voči vode štandardu IPx7, možnosť prehrávať hudbu cez Bluetooth alebo aj káblom, možnosť spojiť dva reproduktory a zosilniť tak zvuk, mikrofón na telefonovanie a výdrž 8 hodín na jedno nabitie. Dostupný bude v 5 farbách za 59,95 dolára, u nás bude cena asi podobná.

JBL Charge 3 01

Druhý, Charge 3, taktiež prináša vodeodolnosť IPx7 a mikrofón, ale okrem toho prináša aj dva externé pasívne žiariče Bass Radiator, z ktorých je basy naozaj cítiť, možnosť použiť reproduktor ako 6000 mAh powerbank, možnosť prepojiť viac reproduktorov cez JBL Connect (ktorý podporujú napríklad JBL Xtreme, JBL Flip 3 a JBL Pulse 2) a možnosť pripojiť až tri smartfóny k reproduktoru cez Bluetooth naraz. Výdrž je extrémna – až 15 hodín. Vysoká je ale aj cena, tá je nastavená na 149,95 dolára, na Slovensku teda môžeme očakávať cenovku na 150 eurách.

JBL Legend CP100 01

Posledným predstaveným produktom je dotykový prijímač do auta Legend CP100. Ten sa inštaluje do auta namiesto 2-DIN rádia, podporuje Apple CarPlay aj Android Auto, s čím sa spája aj podpora hlasových asistentiek Siri a Google Now, ku ktorým sa dá dostať jedným tlačidlom na štýl push-to-talk. Tento prijímač teda dokáže nahradiť vstavané systémy, ktoré sú momentálne len vo veľmi malom počte nových áut, a aj to len v ich lepších variantách.

JBL Legend CP100 02

Legend CP100 ďalej ponúka 6,75″ 800×480 kapacitný dotykový displej, procesor iMX6, AM/FM rádio s rozpoznaním staníc a názvov skladieb (RDS), vstup pre USB alebo parkovaciu kameru, možnosť pripojenia k ovládaniu na volante a pripojenie cez Bluetooth. V USA bude dostupný vo februári tohto roka za 399,95 dolára, na Slovensku teda môžeme očakávať cenu okolo 400 eur.

Zdroj: 1, 2, 3

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno