Domov Novinky JBL predstavilo niekoľko bezdrôtových slúchadiel do uší

JBL predstavilo niekoľko bezdrôtových slúchadiel do uší

Zdielať

Počas športovania, či iných podobných aktivít, je pri počúvaní hudby často prekáža kábel zo zariadenia do slúchadiel. A práve preto vznikli bezdrôtové slúchadlá, pričom mnoho z nich sa zameriava na šport. JBL patrí medzi spoločnosti, ktoré vyrábajú a predávajú takýto druh slúchadiel a na veľtrhu CES 2016 ich predstavili hneď niekoľko.

JBL Everest ELITE 100 01

Prvými sú slúchadlá JBL Everest ELITE 100, ktoré na prvý pohľad zaujmú svojim štýlovým dizajnom v dvoch farbách – bielej a čiernej, avšak omnoho väčší dôraz je kladený na použitie technológie NXTGen, ktorá aktívne potláča okolitý hluk. Ďalšou zaujímavou funkciou je možnosť prispôsobenia si tohto potláčania hluku či nastavenia hlasitosti jednotlivých frekvencií pomocou aplikácie My JBL Headphones, dostupnej pre Android a iOS.

JBL Everest ELITE 100 02

K zariadeniam sa pripájajú pomocou Bluetooth 4.0, pričom hudbu dokážu vďaka vstavanej batérii umiestnenej v tele, ktoré sa umiestňuje okolo krku. Predaj týchto slúchadiel sa v USA začne už čoskoro za cenu 199 dolárov. Či sa budú predávať aj na Slovensku, je neznáme, ale pravdepodobné.

UA Headphones Wireless HR

Dvojica ďalších slúchadiel je síce prezentovaná pod značkou Under Armour, ale tak ako pri UA HealthBoxe, ktorý bol vytvorený v spolupráci s HTC, na výrobe týchto slúchadiel sa podieľala aj spoločnosť JBL. Jedná sa o UA Headphones Wireless Heart Rate a UA Headphones Wireless. Prvé sú „vlajkovou loďou“ a ponúknu možnosť merania srdcového tepu.

UA Headphones Wireless 02

Okrem toho ponúkajú náušníky z lekárskeho silikónu s názvom FlexSoft a technológiu vkladania do uší, ktorá sa nazýva TwistLock, pričom obidve sme mali možnosť vyskúšať už pri slúchadlách Grip 100 a 200. Ďalej sa môžu pochváliť trojtlačidlovým ovládačom s mikrofónom, odolnosťou voči potu podľa štandardu IPX5 a výdržou 5 hodín.

UA Headphones Wireless 01

Druhé, UA Headphones Wireless sú takmer totožné s prvými, avšak neponúkajú meranie srdcového tepu, zato je ich výdrž o dosť dlhšia – ide až o 8 hodín. Takisto ako prvé ponúknu náušníky FlexSoft, technológiu TwistLock, ovládač s mikrofónom a odolnosť voči potu. V USA začne predaj UA Headphones Wireless už 22. januára za 180 dolárov, dátum spustenia predaja UA Headphones Wireless Heart Rate je neznámy, ich cena je ale 250 dolárov. Či prídu na Slovensko, je neznáme.

Zdroj: HARMAN 1, 2JBL

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno