Domov Novinky Netflix dostupný už aj na Slovensku

Netflix dostupný už aj na Slovensku

Zdielať

Netflix – najväčšia databáza filmov a seriálov bola dostupná iba v niekoľkých krajinách, prevažne v Amerike. Postupom času sa ale spoločnosť Netflix rozhodla expandovať a od 6. januára je dostupná vo viac než 130 krajinách sveta, dokonca aj na Slovensku! V prípade, že chcete službu využívať aj vy, môžete ju začať využívať po legitímnej registrácii a zadaní informácii o PayPal karte.

netflix
Služba začína s prvým mesiacom využitia zdarma. Ak chcete službu iba vyskúšať, musíte do mesiaca manuálne konto deaktivovať, pretože Netflix po mesiaci automaticky stiahne poplatok z vašej karty na nový mesiac bez ohľadu nato, či v službe niečo sledujete, alebo nie. Prostredníctvom služby môžete sledovať, ale i streamovať video obsah a to všetko legálne. Služba ponúka prehľadné spracovania a obsah vyhľadáva postupne, aj vďaka tomu je vždy ako prvý výsledok hľadania ďalšia časť seriálu, ktorý ste dopozerali. Netflix ponúka iba filmy iných krajín, v službe momentálne nenájdete ani jedného slovenského zástupcu filmov. Obsah pre slovenský trh je ale iný, ako americký, keďže Netflix má iné dohody s autorskými právami tretích strán u nás a v Amerike. Služba ponúka filmy iba v lokálnom dabingu, teda americkom, nemeckom, francúzskom či španielskom.

Netflix logo
Slovenská lokalizácia chýba, nepoteší ani absencia titulkov. Netflix môžete využiť na rade mnohých zariadení. Môžete ho sledovať cez smartfóny, tablety, SMART, Android televízie, herné konzoly a mnoho iných. V rámci balíčkov je možné vybrať si zo troch. Najlacnejší balík stojí 7,99€ a ponúka sledovanie obsahu na jednej obrazovke v reálnom čase v štandardnej kvalite. Drahší balík za 9,99€ ponúka sledovanie na dvoch obrazovkách v reálnom čase v HD kvalite. Najdrahšou ponúkanou službou je sledovanie obsahu na štyroch obrazovkách v HD a UHD kvalite za 11,99€.

netflix-3-1500x1000

Netflix ponúka aj prispôsobenie pre najmenších používateľov, môžete im totiž vytvoriť konto, kde im bude vyhľadávaný iba obsah vhodný ich veku. Pre pohodlné používanie služby Netflix je nutné pripojenie 3Mbit/s pre sledovanie filmov v štandardnej kvalite. Pri sledovaní HD kvality je nutné siahnuť po 5Mbit/s pripojení a pre sledovanie UHD filmov a seriálov v 4K je nutné pripojenie s rýchlosťou až 25Mbit/s. Službu Netflix môžete sledovať cez ľubovoľné internetové pripojenie, ktoré takúto rýchlosť dosiahne. Pozor však na obmedzenia poskytovateľov internetu pri FUP, teda po prečerpaní istého balíka dát, radovo v stovkách GB. Služba je v dostupná aj v krajinách ako Rusko, či India, čo určite dodá Netflixu milióny zákazníkov. Vyskúšajte Netflix aj vy a poskytnite nám v komentároch vaše pocity z využitia tejto služby.

Zdroj: The Verge

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno