Domov Novinky Facebook pridá reklamné bloky aj do videa na webe

Facebook pridá reklamné bloky aj do videa na webe

Zdielať

Facebook, ako najväčší sociálna sieť na svete žije predovšetkým z príjmov z reklám. Poslednou dobou sa však veľmi zameriava na živé prenosy a video a teraz prišiel s novinkou, ktorá sa predovšetkým konzumentom videá na tejto sieti nebude páčiť.

Teraz totiž začne Facebook vkladať do videí reklamy. To sa stane v prípade, keď video prehrávate dlhšie ako 20 sekúnd. Potom bude reklamu opakovane zobrazovať v priebehu videa, avšak nie v kratších itnervalech, ako dve minúty. Vydavatelia takýchto videí potom dostanú 55% z zárobku, ktorý reklama vo videu priniesla.

Ďalším zdrojom príjmov sa však stanú aj živé prenosy, kedy priamo na želanie streamujícího môže urobiť reklamnú prestávku a vložiť do videa niektorú z reklám na Facebooku. To bude umožnené každých päť minút streamu. Vkladať reklamy do živých prenosov však bude môcť len vtedy, keď bude mať minimálne 2000 sledujúcich a na danom streamu bude minimálne 300 ľudí.

New Ways to Watch Facebook Video

Posted by Facebook on 13. február 2017

 Tvorcovia rôzneho video obsahu túto funkciu ocenia, avšak Facebook je s reklamou v poslednej dobe viac agresívne, vďaka jeho monopolu ale neriskuje stratu používateľov. Nedávno sme napríklad informovali, že Facebook chystá tiež reklamu do populárneho komunikačného klienta Messenger.

Zdroj: Android Authority

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno