Domov Novinky Xiaomi predstavuje smart žiarovku Yeelight Smart Lightbulb

Xiaomi predstavuje smart žiarovku Yeelight Smart Lightbulb

Zdielať

Xiaomi a smart domácnosť, to sú pojmy, ktoré sa čoraz viac spájajú. Jeden z najväčších výrobcov telefónov na svete to so smart prístrojmi riadenými aplikácií vo smartfóne myslí skutočne vážne. To dokazuje aj ďalší prírastok – smart žiarovka Xiaomi Yeelight Smart Lightbulb.

Xiaomi Yeelight Smart Lightbulb 01

Len si to predstavte – sedíte v kresle, vezmete do ruky telefón, kliknete na displej a v okamihu premeníte ráz izby tým, že upravíte intenzitu osvetlenia a nastavíte jeho odtieň do ľubovoľnej farby. Alebo ležíte v posteli a čítate knižku. Po jej zatvorení v polospánku len dotykom na displej telefónu zhasnete svetlo a zaspávate. To všetko je dnes už realitou, ktorú dokáže zaistiť múdra žiarovka a aplikácie.

Xiaomi Yeelight Smart Lightbulb 02

Žiarovka dokáže vykúzliť ľubovoľný odtieň z farebného spektra a jej používanie je veľmi jednoduché. Vydrží svietiť až 20000 hodín a vďaka použitej technológii LED je jej spotreba v porovnaní s bežnou žiarovkou veľmi nízka – pri plnom výkone jej stačí iba 6 W. Vzhľadom k tomu, že smart žiarovka používa štandardný závit, je jej inštalácia veľmi jednoduchá. Stačí ju jednoducho zaskrutkovať do objímky.

Xiaomi Yeelight Smart Lightbulb 03

V tele žiarovky je vstavaná elektronika, ktorá komunikuje pomocou WiFi s routerom Xiaomi či aplikáciou v mobilnom telefóne. Obstaranie Wi-Fi Routeru nie je nijako nákladnou záležitosťou, nehľadiac na to, že jeho vlastníctvo vám v budúcnosti umožní využitie ďalších doplnkov Xiaomi ako bezpečnostného domového systému, čističky vzduchu či ďalších užitočných zariadení.

Xiaomi Yeelight Smart Lightbulb 04

Komunikáciu žiarovky a telefónu s operačným systémom Android zabezpečuje aplikácie s názvom Smarthome, ktorá zároveň umožňuje ovládanie ďalších zariadení spoločnbosti. Xiaomi Yeelight Smart Lightbulb je ďalším krokom vpred v oblasti smart domácnosti a vďaka jej nízkej spotrebe aj v ochrane životného prostredia. Žiarovka je už teraz dostupná za 41 eur.

Zdroj: TS