Domov Novinky Nová aplikácia Mapka odhalí vlastníkov pozemkov

Nová aplikácia Mapka odhalí vlastníkov pozemkov

Zdielať

Šikovná pomôcka, ktorá uľahčí prístup k informáciám z katastra. Ľudia, ale aj obce či developeri ocenia nový mapový portál Mapka. Ide o webovú, ale aj mobilnú aplikáciu, ktorá interaktívnou formou umožňuje rýchlo a jednoducho prehliadať a získavať údaje z informačného systému katastra nehnuteľností.

Mapka 01

Bez vybavovania na úradoch, ktoré trvá určitú dobu, je k dispozícii okamžitá databáza aktualizovaných údajov pre každého, kto potrebuje vedieť, komu pozemok patrí, vrátane spoluvlastníckeho podielu, záujemca tiež pohodlne zistí výmeru aj druh pozemku. Dozvie sa tak, či a aké právne vzťahy sú založené k danej nehnuteľnosti. Na liste vlastníctva sú uvedení aj prípadní správcovia a nájomcovia pozemku.

Mapka 02

Okrem zobrazenia informácií z katastra nehnuteľností aplikácia Mapka zobrazuje tieto informácie s voliteľnou nadstavbovou kombináciou ďalších priestorovo orientovaných údajov, ako napríklad údaje zo základnej bázy údajov pre geografický informačný systém, adresné body, obsah ortofotosnímok a mapové podklady a družicové snímky od spoločnosti Esri.

Zdroj: TS