Domov Novinky Xiaomi blokuje smartfóny v niektorých krajinách

Xiaomi blokuje smartfóny v niektorých krajinách

Zdielať

Xiaomi proaktívne blokuje zariadenia v určitých regiónoch, k blokácii prichádza údajne z dôvodov, aby výrobca dodržiaval exportné predpisy.

Spoločnosť nemá oficiálne zastúpenie v niekoľkých krajinách vrátane USA, avšak nič nebráni v dovoze zariadení do nepodporovaných regiónov. Ak zariadenie Xiaomi importujete do niektorého z takýchto regiónov, malo by fungovať bez problémov za predpokladu, že podporuje pásma operátora. To však nebude platiť, ak máte bydlisko na Kube, v Iráne, Sýrii, Severnej Kórei, Sudáne alebo na Kryme (Rusko). Podľa informácií z internetu sa zdá, že zablokovanie zariadení na území Ruskej federácii sa týka iba Krymu. Hoci exportná politika spoločnosti zakazuje predaj jej smartfónov v uvedených regiónoch, doteraz aktívne neblokovala zariadenia ľudí, ak ich do týchto regiónov doviezli. Teraz však prišla zmena a začala blokáda telefónov v uvedených regiónoch.

Na viacero miestach na internete sa v diskusiách objavili príspevky od používateľov, ktorí tvrdia, že k automatickej blokáde dochádza. Je to napríklad na Reddit a tiež na Facebooku (správy upozorňujúcich na túto zmenu, a to niekoľko mesiacov dozadu). Zdá sa však, že minulý týždeň sa to dotklo oveľa viac používateľov. Správy naznačujú, že po niekoľkých dňoch používania sa používateľom v týchto regiónoch zablokuje telefón a na uzamknutej obrazovke sa im zobrazí nasledujúca správa: Zásady spoločnosti Xiaomi nepovoľujú predaj alebo poskytovanie produktu na území, na ktorom ste sa ho pokúsili aktivovať. Ďalšie informácie vám poskytnú priamo predajcovia. Niekoľko používateľov na fóre naznačuje, že problém sa týka len zariadení aktivovaných v uvedených regiónoch. Tvrdia, že by sa to nemalo týkať zariadení, ktoré boli aktivované v zamýšľanej krajine predaja.

Toto tvrdenie však momentálne nemôžeme overiť. Zaujímavé je, že problém zrejme nemá vplyv na používateľov, ktorí si do svojho zariadenia Xiaomi nainštalovali vlastnú ROM. Stojí za zmienku, že v zmluvných podmienkach spoločnosti Xiaomi sa jasne uvádza, že zakazuje kupujúcim exportovať telefóny do vybraných regiónov. Neuvádza však, že bude blokovať telefóny exportované do týchto regiónov.

Zdroj

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno