Domov Novinky Prvý All-in-One počítač od Huawei je veľmi výkonný

Prvý All-in-One počítač od Huawei je veľmi výkonný

Zdielať

Čínsky gigant Huawei sa v poslednom čase snaží upútať pozornosť množstvom ďalších produktov z rôznych kategórií, pretože v oblasti telefónov sa mu momentálne príliš nedarí.

Okrem notebookov nemožno vynechať ani stolové počítače a spoločnosť práve uviedla na trh svoj prvý vlastný počítač typu AiO (All-ine-One, všetko v jednom). To znamená, že štýlový počítač je úplne integrovaný do veľkého stojana monitora. Na výbave sa tiež nešetrilo, takže Huawei MateStation X poteší aj nás náročnejších používateľov. Samozrejme, nie je to nič extra lacné, ale s tým musíte automaticky počítať. Na prvý pohľad vyzerá AiO ako klasický monitor MateView, ale zdanie klame. Samotný panel je 28,2″ 3:2 s rozlíšením 4K+ (3840×2560 pixelov), 92% využiteľnou plochou a dotykovou vrstvou pre 10 prstov. Displej ponúka 98% pokrytie gamutu P3 alebo 100% pokrytie sRGB. Masívnejšia noha monitora potom obsahuje kompletný hardvér samotného počítača, ale okrem toho aj 2x5W reproduktory Devialet s 10W subwooferom alebo hneď štyri mikrofóny.

Zaujímavosťou je, že AiO ponúka aj 1 MPx webkameru s rozlíšením 720p. Vnútri sa je procesor AMD Ryzen 5 5600H alebo náročnejší Ryzen 7 5800H. Integrovaná grafika potom v rámci možností bohato postačuje na pomerne solídny herný zážitok. K dispozícii je aj riadna konektivita so štyrmi portami USB (po dva porty USB-C a USB-A), Wi-Fi 6 alebo Bluetooth 5.1. Počítač sa dodáva aj s bezdrôtovou klávesnicou Huawei s čítačkou prstov a myšou Bluetooth. Ďalšou výhodou je jednoduché pripojenie ku kompatibilným telefónom a tabletom Huawei, kde pracovná plocha jednoducho funguje ako rozšírená plocha. Prípadne pracovná plocha na zrkadlenie. Huawei MateStation X sa začne predávať v Číne v základnej konfigurácii za približne 1549 USD.

Zdroj

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno