Domov Novinky Apple bude čeliť hromadnej žalobe kvôli MacBooku s M1

Apple bude čeliť hromadnej žalobe kvôli MacBooku s M1

Zdielať

Nové notebooky MacBook Pro a MacBook Air s čipmi M1 od Apple ponúkli fantastickú výbavu, na čo sa tešilo množstvo fanúšikov.

Zrejme však majú aj niekoľko závažných konštrukčných chýb, ktoré môžu viesť k ďalšej hromadnej žalobe používateľov. Právnická firma Migliaccio & Rathod už údajne zhromažďuje dokumentáciu od mnohých postihnutých majiteľov týchto notebookov a čoskoro sa gigant Apple dočká nepríjemných komplikácií. S akými problémami sa teda nové notebooky stretávajú? Podľa všetkého to vyzerá na veľké problémy v štruktúre displejov, ktoré v podstate praskajú samé od seba. Mnohým nešťastným používateľom údajne stačilo notebook otvoriť, aby na displeji Retina videli drastické praskliny a čierne pruhy. Samozrejme, servisné služby spoločnosti potom všetko automaticky označia za mechanické poškodenie a s cenou opravy okolo 600 dolárov, čo nie je lacná záležitosť.

Nehovoriac o tom, že po oprave a výmene displeja sa môže stať niečo podobné aj v opačnom smere. A práve problémy so službami sú príčinou eskalácie prípadu a hroziacej hromadnej žaloby. Apple s nimi má bohaté skúsenosti, veď si len spomeňte na slávny prípad BatteryGate. Ide o umelé spomalenie starších modelov iPhone, ktoré nedávno skončilo vyrovnaním 500 miliónov dolárov pre obete. A niečo podobné by sa mohlo zopakovať aj v tomto prípade. Mimochodom, právnická firma v tomto prípade už má s niečím podobným skúsenosti, keďže sa v minulosti podieľala na vyšetrovaní problému blikania displeja a zariadenia Surface Pro 4. Microsoft však vtedy všetko vyriešila tým, že ponúkla bezplatnú výmenu.

Zdroj

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno