Domov Recenzie Wolt – Otestovali sme populárnu donáškovú službu

Wolt – Otestovali sme populárnu donáškovú službu

Zdielať

Hlavnými výhodami donáškovej služby Wolt v Bratislave je rýchlosť doručenia. Služba používateľovi deklaruje doručenie do 30 minút. Je to realita?

Konštatujeme, že pri objednaní jedál je reálna doba doručenia, ktorú sme v priemere dosiahli 40-45 minút. Je to viac, ako deklaruje Wolt, snáď sa to časom zlepší. Služba umožňuje jednoducho nájsť a objednať používateľom vybrané jedlo, potraviny, alebo ďalšie produkty, ktoré ponúka vybraná reštaurácia v portfóliu.

O priebehu objednávky (a doručovania) je používateľ informovaný v reálnom čase s odrátavaním minút do momentu doručenia. Aplikácia používateľa priebežne informuje o zmene stavu formou notifikácie. Výhodou je aj mapa, na ktorej reálne vidieť polohu kuriéra.

Pri platení možno používať platobnú kartu, alebo Google Pay (Android), resp. Apple Pay (pri iPhonoch). Aplikáciu hodnotíme ako veľmi dobrú a prehľadnú, páči sa nám najmä jednoduchosť a prehľadnosť, sledovanie kuriéra na mapke a rýchle doručenie. Za nevýhodou považujeme najmä vysokú cenu doručenia a príplatky pri nižšej sumy objednávok.

Ak si objednáme jedlo za 5€, automaticky sa pripočíta 3€ (za nič), čo znamená, že možno objednávať minimálne za 8€. Navyše ku objednávke sa pripočítava ešte doprava podľa vzdialenosti. Myslíme si, že na tomto by mal Wolt rozhodne popracovať a netrestať príplatkami za „nízku objednávku“.

Službu sme využili viackrát na doručovanie objednaných jedál a konštatujeme, že sa viac oplatí objednať naraz dve a viac jedál pre väčšiu skupinu ľudí, kde sa v prepočte aj zníži vcelku vysoká cena za doručenie a minimalizuje 3€ príplatok. Výber reštaurácií je viac než dostatočný, páči sa nám, že ponúka na výber podľa zamerania (pizza, steak, burger, kebab, talianska, atď.). V celkovom hodnotení ide o veľmi jednoduchú a prehľadnú aplikáciu, ktorú odporúčame.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno