Domov Novinky Vznikajúce hrozby vo svete, predpovede na rok 2015

Vznikajúce hrozby vo svete, predpovede na rok 2015

Zdielať

PredictionsAnalytici z tímu Global Research and Analysis spoločnosti Kaspersky už niekoľko rokov sústreďujú svoju pozornosť na niektoré z najväčších kampaní typu „pokročilá trvalá hrozba“ (PTH), vrátane RedOctober, Flame, NetTraveler, Miniduke, Epic Turla, Careto/Mask a ďalších. Na základe pozorovania viac ako 60 organizovaných skupín zodpovedných za kyber útoky po celom svete zostavili zoznam najväčších vznikajúcich hrozieb vo svete PTH.

„Ak bol rok 2014 „sofistikovaný“, nasledujúci rok môžeme nazvať „unikajúcim“. Očakávame, že sa aj PTH skupiny budú naďalej vyvíjať, budú obozretnejšie a rafinovanejšie, aby sa vyhli odhaleniu. V roku 2014 sme odhalili niekoľko PTH skupín, ktoré používali zero-day exploity a zaznamenali sme tiež zvýšenú vytrvalosť ako aj nové techniky utajenia. Naše poznatky sme využili v rámci vývoja a nasadenia viacerých nových ochranných mechanizmov pre používateľov našich služieb,“ povedal Costin Raiu, riaditeľ tímu GReAT spoločnosti Kaspersky.

Tieto hrozby zahŕňajú: fragmentáciu väčších PTH skupín, útoky typu PTH vo svete kyber-kriminality, zameranie sa na vysokopostavených manažérov cez hotelové siete, pokročilé techniky sťažujúce odhalenie, nové metódy exfiltrácie dátči používanie „false flag“.

Zdroj: Tlačová správa Kaspersky