Domov Novinky Všetky modely Samsung Galaxy S25 so Snapdragonom

Všetky modely Samsung Galaxy S25 so Snapdragonom

Zdielať

Všetky modely Samsung Galaxy S25 budú mať čip Qualcomm Snapdragon 8 Gen 4.

Pred pár mesiacmi sme počuli, že séria S25, ktorá príde budúci rok, bude mať čipy Exynos. To znamená, že žiadny model nebude mať čip Snapdragon. Ale nová informácia od známeho analytika Ming-Chi Kuo hovorí niečo iné. Kuo tvrdí, že nový čip od Samsungu (ktorý sa má volať Exynos 2500) „možno nebude dostupný kvôli nižšej výrobe, než sa očakávalo“.

Preto bude Qualcomm jediným dodávateľom čipov pre sériu Galaxy S25. To znamená, že telefóny S25 budú mať čip Snapdragon 8 Gen 4, ktorý bude predstavený v októbri. Ak je to pravda, nebude to prvýkrát, čo výrobca uvedie sériu Galaxy S len s čipmi Snapdragon. Minulý rok mali všetky telefóny S23 čip SD vo všetkých regiónoch (bolo to prvýkrát pri tejto kórejskej značke).

S tohtoročnou sériou S24 sa výrobca vrátil k svojej starej stratégii, kde niektoré trhy dostali čipy Exynos a iné čipy Snapdragon. S24 a S24+ mali v Európe Exynos, Qualcomm mal iba najvyšší model S24 Ultra. Je však ešte skoro hovoriť s istotou o sérii Galaxy S25, pretože plány sa môžu vždy zmeniť. Navyše, aj do predstavenia telefónov je viac než pol roka času.

Zdroj