Domov Novinky Apple opäť najhodnotnejšou firmou na svete

Apple opäť najhodnotnejšou firmou na svete

Zdielať

Apple, poháňaný umelou inteligenciou, predbehol Microsoft a stal sa najhodnotnejšou firmou na svete.

Akcie spoločnosti stúpli takmer o 4% na rekordných 215,04 dolárov, čo dalo firme trhovú hodnotu 3,29 bilióna dolárov. Trhová hodnota Microsoftu bola 3,24 bilióna dolárov, takže Apple predbehol Microsoft po prvýkrát za päť mesiacov. Akcie Applu stúpli o viac ako 7% deň predtým, keď firma predstavila nové funkcie a vylepšenia softvéru s umelou inteligenciou pre svoje zariadenia. Analytici tvrdia, že to zvýši predaj iPhonov.

Na každoročnej konferencii pre vývojárov v pondelok (10. júna 2024), vedúci pracovníci vrátane generálneho riaditeľa Tima Cooka, ukázali, ako hlasový asistent Siri bude môcť pracovať s správami, e-mailami, kalendárom a aplikáciami od iných firiem. „Všetky otázky o tom, že Apple zaostáva v technológii umelej inteligencie, boli zodpovedané na konferencii WWDC,“ povedal Michael James. „Niektoré konkrétne schopnosti umelej inteligencie, ktoré budú integrované do nadchádzajúcich iPhonov, ukázali, že bude veľký dopyt po nových modeloch,“ uvádza.

Apple zaostával za konkurentmi ako Microsoft a Google v oblasti umelej inteligencie, čo je dôvod, prečo jeho akcie tento rok zaostávali za ostatnými. Niektoré obavy z nízkeho výkonu akcií sa však zmiernili po tom, čo Apple v máji prekonal očakávania trhu pre štvrťročné výsledky a oznámil rekordný plán spätného odkupu akcií v hodnote 110 miliárd dolárov.

Akcie Apple stúpli o približne 12% v roku 2024, zatiaľ čo Microsoft stúpol o približne 16% a Google o takmer 28%. Líder v oblasti čipov pre umelú inteligenciu NVIDIA, ktorý minulý týždeň krátko predbehol Apple v trhovej hodnote, stúpol tento rok o ohromujúcich 154%. Firma mala naposledy trhovú hodnotu 3,11 bilióna dolárov.

Zdroj