Domov Novinky Vieme ako Microsoft zmenil OneDrive

Vieme ako Microsoft zmenil OneDrive

Zdielať

Microsoft OneDrive LogoSpoločnosť Microsoft v stredu oznámila viacero vylepšení jej služby OneDrive. Doteraz služba limitovala veľkosť jedného súboru len na 2 GB. Na určité zmeny sme upozornili už TU. Takže služba neoficiálne podporuje nahrávanie väčších súborov už od 1. septembra. Teraz je to oficiálne a limit sa posunul až na 10 GB.

Zvyšovanie limitu začala testovať v uplynulých týždňoch, aktuálne oznámila nový limit 10 GB platný od stredy pre všetkých individuálnych užívateľov služby. Pre firemné verzie OneDrive povolí vyšší limit v blízkej budúcnosti. Na druhej strane Google Drive má limit na jeden súbor až 5 TB, Dropbox dokonca nič nelimituje. Oproti Google Drive má ale Microsoft lepšiu cenovú ponuku a Dropbox zase horší limit pre službách zadarmo. Hoci pred pár dňami limit a cenotvorbu mierne upravila.

Microsoft Office a OneDrive

Okrem zvýšenie limitu na veľkosť súborov avizuje Microsoft aj ďalšie zmeny. Aplikácia pre PC teraz podľa spoločnosti rýchlejšie synchronizuje súbory a to až trojnásobne. K zrýchleniu prišlo pre zavedenie podpory paralelného synchronizovania viacerých súborov naraz. Dodávame, že pri automatickom synchronizovaní doteraz sa využívalo približne len 1/2 – 1/3 priepustnosti pripojenie, na druhej strane to pri hraní nezvyšovali odozvy.

Treťou zmenou je možnosť priameho získania URL na súbor vo OneDrive pre zdieľanie z kontextového menu vo Windows Exploreri. Táto funkcia sa bude zobrazovať až postupne, nakoľko táto funkcia funguje zatiaľ iba v Windows 7 a 8, Mac a Windows 8.1 ešte len pribudne… Novinkou je tiež uploadovanie priečinkov “drag ‚n‘ drop“ priamo cez prehliadač. Podľa určitých informácií to však funguje iba v Chrome. 

Zdroj: Microsoft