Domov Novinky V USA skončil Kaspersky pre prepojenie s Ruskom

V USA skončil Kaspersky pre prepojenie s Ruskom

Zdielať

Biden zakázal predaj antivírusového softvéru v Spojených štátoch kvôli väzbám na Rusko.

Vláda prezidenta Joe Bidena vo štvrtok oznámila, že zakáže predaj antivírusového softvéru od ruskej firmy Kaspersky Lab v Spojených štátoch. Ministerka obchodu Gina Raimondová povedala, že v USA už nebudú môcť predávať produkty od firmy Kaspersky Lab, pretože sa obávajú o bezpečnosť krajiny. Prezident Joe Biden a jeho tím rozhodli, že v USA zakážu predaj antivírusového programu.

Ministerka Raimondová vysvetlila, že táto firma môže byť nebezpečná pre Spojené štáty, pretože je z Ruska. Antivírusový program od Kaspersky má prístup k počítačom a mohol by ukradnúť dôležité informácie alebo nainštalovať škodlivý program. Tento program používajú aj dôležité firmy a úrady, čo zvyšuje riziko. Nové pravidlá znamenajú, že od 29. septembra sa v USA nebude môcť predávať softvér od Kaspersky a tri pobočky firmy budú mať obmedzené obchodné možnosti.

Firma Kaspersky s tým nesúhlasí a chce sa brániť právnymi krokmi. USA tiež plánujú obmedziť predaj čipov do Ruska, aby znížili riziko kybernetických útokov a vyvinuli tlak na Rusko kvôli vojne na Ukrajine. Toto rozhodnutie ukazuje, že USA chcú obmedziť obchod s technologickými firmami z nepriateľských krajín.

Kaspersky má problémy s regulátormi už dlhšie. V roku 2017 bol jej antivírusový program zakázaný vo federálnych počítačoch v USA kvôli podozreniam na spoluprácu s ruskou tajnou službou. Nové obmedzenia ešte viac sťažia jej podnikanie v USA a môžu ovplyvniť aj jej predaj v zahraničí.

Zdroj