Domov Novinky Apple a Meta rokujú o partnerstve v oblasti AI

Apple a Meta rokujú o partnerstve v oblasti AI

Zdielať

Meta rokuje s Applom o integrácii umelej inteligencie pre iPhony.

Cieľom je využiť to iPhonov sú veľmi rozšírené po svete aby získali dominanciu na trhu. Apple, ktorý je v oblasti umelej inteligencie pozadu, vytvoril svoje vlastné menšie modely umelej inteligencie. Ale výrobca priznal, že na zložitejšie úlohy bude potrebovať pomoc od iných firiem. Gigant predstavil svoju vlastnú platformu umelej inteligencie s názvom Apple Intelligence, pričom ako prvý partner je ChatGPT od OpenAI.

Očakáva sa, že gigant bude rokovať aj s inými firmami, ktoré sa zaoberajú umelou inteligenciou. Napríklad v Číne, kde je ChatGPT zakázaný. Podľa Craiga Federighiho, ktorý vedie softvérové oddelenie Apple, je ChatGPT najlepšou voľbou pre súčasných používateľov. Gigant plánuje integrovať aj službu Gemini od Googlu. Okrem nich sú v hre aj startupy Anthropic a Perplexity, ktoré chcú prispieť do Apple Intelligence svojou umelou inteligenciou.

Ak Apple uzavrie dohody s viacerými partnermi, zákazníci si budú môcť vybrať, ktoré modely umelej inteligencie chcú používať. Technológia OpenAI má byť integrovaná v zariadeniach od Microsoftu a Apple. Apple ale nechce, aby jedna firma platila druhej.

Namiesto toho by firmy s umelou inteligenciou mohli predávať svoje služby cez Apple Intelligence, podobne ako sa predávajú aplikácie v App Store, pričom gigant by si ponechal časť z príjmov z predplatného. Aj keď by dohody s Applom pomohli firmám s umelou inteligenciou získať viac zákazníkov, stále nie je jasné, ako by to vyzeralo finančne.