Domov Novinky Samsung nechtiac zverejnil Galaxy Watch Ultra

Samsung nechtiac zverejnil Galaxy Watch Ultra

Zdielať

Informácia sa objavila na kanadskej verzie stránok podpory.

Aj keď najvyšší model Samsung Galaxy Watch bol doteraz v „štádiu“ leakov, najnovší objav na kanadskej verzii podpory odhalil, že hodinky od kórejského výrobcu môžu byť čoskoro na trhu. Spoločnosť zrejme nechtiac zverejnila webstránku, ktorá mala byť zatiaľ neverejná, a pozorné oči si všimli, že potvrdzuje nielen existenciu zariadenia, ale aj viacero kľúčových parametrov.

Chytré hodinky majú byť priamou odpoveďou na high-end model od kalifornského giganta, a tiež po jej vzore ponúknu štandardne LTE konektivitu a len jednu uhlopriečku displeja, 47 mm. Štandardné Watch 6 ponúkajú dve uhlopriečky displeja, podobne ako základné modely konkurenta, čím sa takto symbolicky navzájom kopírujú.

Novinka sľubuje čerstvý dizajn, ktorý má zamiešať trhom. Má byť unikátny a odolný, s okrúhlym displejom v štvorcovom obale. Majú byť v bielej variante a taktiež vo verzii v odtieňoch tmavej sivej s výrazným oranžovým bočným tlačidlom. Podľa predchádzajúcich únikov sa očakáva, že hodinky budú mať na pravej strane oranžové korunkové tlačidlo, ktoré budú lemovať ďalšie dve tlačidlá. Šasi bude z titánu štvrtej triedy a sklíčko chráni vrstva zafíru.

Vrcholový jas bude 3000 nitov a poskytne odolnosť voči vode až do hĺbky 100 metrov, čím prekoná väčšinu modelov od konkurencie. Aj keď sa z kanadského webu už informácia o novom modely vytratila, jej vydanie sa stále odhaduje na 10. júla počas Galaxy Unpacked event, kde sa má okrem iných zariadení objaviť aj nová generácia základných hodiniek Watch 7. Fanúšikovská, inak povedané odľahčená verzia, už predstavená bola, tak vydanie modelu Ultra bolo očakávané.

Cena hodiniek sa však očakáva na úrovni 700 USD, pričom cena je bez dane. Najvyšší model jablčnej konkurencie, pre porovnanie, stojí v USA 800 USD. Smartfóny od S-kovej série sú oprávnene považované za to najlepšie vo svete Androidu, a vďaka dobrej spolupráci smartfónu a hodiniek od kórejského výrobcu sú právom priamou konkurenciou pre kombináciu iPhone + Apple Watch, kde pri voľbe komba rozhoduje viac-menej to, aký operačný systém používateľ preferuje.

Zdroj