Domov Novinky USB port použitý ako DisplayPort

USB port použitý ako DisplayPort

Zdielať

USB 3.1VESA nedávno predstavila špecifikácia DisplayPort 1.3 a teraz vďaka funkcii DisplayPort Alternate Mode (skrátene Alt Mode) v kombinácii s USB Power Delivery 2.0 bude možné využiť USB konektor typu C k prenosu audiovizuálneho signálu.

Ten bude prenášaný v nezmenenej kvalite vrátane 4K rozlíšenie, k čomu mu postačujú v prípade Super Speed ​​USB (USB 3.1) dve linky.Zvyšné dve linky zostávajú voľné a vďaka tomu dokáže prenášať dáta v oboch smeroch rýchlosťou 10 Gb / s. Pre napájanie sú vyhradené štyri nezávislé linky, ktoré zvládnuť dokopy dodať až 100 Wattov.

displayport_usb_01

Konektor USB 3.1 by si mal poradiť aj s 5K rozlíšením, avšak audiovizuálny signál zaberie všetky štyri linky, takže prenos dát bude prebiehať len na úrovni špecifikácie USB 2.0, k čomu sú určené samostatné piny. DisplayPort Alt Mode navyše umožňuje zapojenie adaptérov pre HDMI, DVI, VGA a staršie verzie DisplayPort.

DisplayPort Alt Mode dokáže pomocou všetkých štyroch liniek USB 3.1 prenášať audiovizuálne dáta, a zároveň zachovať funkčnosť technológií DisplayPort AUX a HPD. Nič teda nebráni tomu, aby sa USB konektormi typu C objavili vo väčšej miere na zobrazovacích zariadeniach. Vďaka tomu bude možné pomocou jediného kábla prenášať audiovizuálne signál, prenášať dáta a zároveň nabíjať ďalšie zariadenia. Toto predovšetkým ocenia majitelia prenosných zariadení, kedy môžete využiť napríklad mobil s konektorom USB 3.1 typu C k plnohodnotnému prehrávanie videa a zároveň ho nabíjať. displayport_usb_02

VESA očakáva v budúcom roku uvedenia prvých zariadení podporujúcich Alt Mode. Úžitková hodnota USB 3.1 s konektorom typu C bude veľmi vysoká, za predpokladu, že sa podarí dodržať sľubované. Vyzerá to, že sa na scénu derie konečne veľmi univerzálny konektor.

Zdroj: AnandTech