Domov Novinky iOS 8.0.1 spôsobuje používateľom problémy, čaká sa na opravu

iOS 8.0.1 spôsobuje používateľom problémy, čaká sa na opravu

Zdielať

iOS8_news_02Už máte nový iPhone 6 alebo iPhone 6 Plus a nainštalovali ste si do neho novo-vydanú aktualizáciu na iOS 8.0.1? Potom si dajte pozor, veľké množstvo používateľov totiž krátko po aktualizácii začalo hlásiť dva závažné problémy. Prvým menej vážnym je to, že prestane fungovať Touch ID. Druhý je rozsiahli a spôsobuje zablokovanie prístupu k mobilnej sieti.

Problém hlási celá rada užívateľov na Twitteri a ďalších sieťach, preto naozaj neodporúčame inštaláciu dávať a radšej vyčkať na opravu. Podľa všetkého na starších zariadeniach ako iPhone 5s, iPad mini s Retina displejom a predchádzajúcich modeloch všetko funguje bez problémov, chyba sa teda zrejme naozaj týka len nových telefónov, ale rozhodne nie sú postihnuté všetky kusy.

iOS8_news_12

Ak ste už aktualizáciu na iOS 8.0.1 nahrali a telefón si zablokovali, na stránkach iMore.com či apple.com nájdete návod, ako všetko vrátiť do pôvodného stavu. Apple krátko po vydaní aktualizácie update stiahol a teraz sa čaká na uvoľnenie opravenej verzie. Verzia iOS 8.0.2 vyjde niekedy v priebehu pár dní.

Zdroj: iMore