Domov Novinky USB-C je v móde, aký vhodný univerzálny doplnok vybrať?

USB-C je v móde, aký vhodný univerzálny doplnok vybrať?

Zdielať

Častým problémom pri USB portoch je, že pri ich používaní ne­vie­te, kto­rou stra­nou ká­bel pri­po­jiť k za­ria­de­niu. USB-C konektor tieto problémy rieši – je obojstranný podobne ako Lig­htning ko­nek­tor, ktorý už dlhodobo používa kalifornský gigant Apple pri svojich zariadeniach.

USB-C konektor

Postupom času sa teda udomácňujú USB-C porty v smartfónoch a počítačoch. Aj najnovší notebook od Applu (jednoducho nazvaný MacBook) má už len jeden USB-C konektor. Tento univerzálny konektor používa tiež viac a viac mobilných zariadení (ako príklady uvedieme Xiaomi Mi5, Huawei P9, OnePlus 3, HTC 10 a ďalšie). Najväčším problémom však je, že drvivá väčšina používateľov USB-C konektory nemá. A vtedy príde vhod výrobca periférii, akým je Trust.

Trust USB-C USB 3.0 and HDMI

Medzi nami vybrané univerzálne doplnky považujeme redukčný kábel USB-C na USB 3.0 konektor, ktorý príde vhod podobne ako redukcia USB-C konektora na HDMI port. Tieto dva káble sú vhodnými doplnkami pri používaní, či už ide o prenos dát medzi zariadeniami, alebo o prenos obrazu. Aj tu možno vidieť univerzálnosť. Cez USB-C možno prenášať dáta aj obraz – zatiaľ čo predtým na dáta slúžil USB 3.0 port a na obraz HDMI kábel.

Trust USB-C retractable mini mouse

Pre častých cestovateľov príde vhod aj malá a prenosná, no zároveň kompaktná myška. Trust USB-C retractable mini mouse je praktická, prenosná myš s konektorom USB-C, ktorú možno pripojiť k počítačom s USB-C konektorom, ale tiež aj k mobilným zariadeniam (testovali sme ju pripojenú na výkonný miniPC MSI Vortex a smartfón Xiaomi Mi5). Praktické riešenie pri myške je aj možnosť kábel zvinúť do myšky aby počas prenášania nezavadzal.Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno