Domov Periférie Tipy a triky: Príslušenstvo pre smartfóny (1)

Tipy a triky: Príslušenstvo pre smartfóny (1)

Zdielať

Otestovali sme príslušenstvo pre mobilné zariadenia – nabíjačky, káble a powerbanku spolu s rozbočovačom.

Začnime originálnym príslušenstvom pre iPhony, dvojmetrovým dátovým káblom bielej farby s USB na Lightning. Otestovali sme tiež klasiku v podobe USB-C na Lightning, biely jednometrový kábel a tiež USB-C na USB-C dvojmetrový biely kábel. Všetky tri plnia svoj účel veľmi dobre a ide o vhodné originálne príslušenstvo pre smartfóny (či už ide o iPhony alebo Android zariadenia). Ďalej sme testovali aj Swissten sieťový adaptér pre Samsung smartfóny, ktorý ponúka 25W Super Fast Charging spolu s dátovým, 1,2 metrovým USB-C na USB-C káblom. Tento adaptér plní svoj účel veľmi dobre, avšak za jeho nevýhodu považujeme až príliš výraznú modrú LED diódu na nabíjačke, ktorá v noci, alebo večer v tmavej miestnosti pôsobí veľmi rušivo.

Na tejto Swissten rýchlonabíjačke sa nám páči, že je univerzálna a v praxi dokáže rýchlo nabíjať aj smartfóny rôznych značiek. Pripomeňme, že nabíjačka je v predaji v nami testovanej čiernej, a tiež v bielej farbe. S touto rýchlonabíjačkou však možno nabíjať aj telefóny iPhone, stačí si dokúpiť dátový kábel s textilným opletením USB-C na Lightning 1,2 metrovej dĺžky s certifikáciou MFi. Nabíjať smartfóny však možno aj s bielou a kompaktnou nabíjačkou v eko balení, ktorá je menšia a má dva výstupy – USB-C a USB. Dodáva 25W so schopnosťou nabíjať rýchlejšie aj iPhony, avšak pri smartfóne Apple iPhone 11 Pro sme sa stretli so zjavnou nekompatibilitou, keďže pri určitých činnostiach bolo počuť jej pískanie.

Okrem bežného príslušenstva sme testovali aj USB rozbočovač Swissten USB-C hub 6-in-1, ktorý ponúka USB-C s funkciou PowerDelivery (PD), tri USB 3.0 a tiež slot na SD a microSD karty. Na zariadení oceňujeme jeho kvalitné spracovanie z hliníka, vďaka čomu je pevné a zároveň elegantné. Výstupný výkon na USB s funkciou PD je dokonca až 100W, sú tu dva sloty na pamäťové karty, ktoré majú podporu do 2TB kapacity. USB porty umožňujú nielen prenos súborov, ale aj nabíjanie (nepodporuje dve funkcie naraz, ale vždy jednu z nich). Na zariadení sa nám páčia jeho kompaktné rozmery, takže nebude zložité ho prenášať, schovať ho možno do akejkoľvek kapsy. Rozbočovač považujeme za veľmi dobrý a vhodný doplnok, najmä v dnešnej dobe ultrabookov, či zariadení 2v1, ktoré majú často nedostatočnú konektivitu a pomocou takýchto zariadení si ich možno rozšíriť.

A na záver azda to najzaujímavejšie. Powerbanka Swissten all-in-one, síce s kapacitou len 10000 mAh, ale s možnosťou nabíjania troch zariadení súčasne. Zatiaľ čo jedno možno nabíjať bezdrôtovo (cez Qi) – stačí smartfón iba položiť na powerbanku, druhé a tretie možno dobíjať pomocou káblu. Oceňujeme podporu technológií Quick Charge 3.0 a Power Delivery, ktoré dokážu nabiť telefón na 50% kapacity za 30 minút. Cez Qi možno nabíjať najviac s 10W výkonom, pričom na nabitie powerbanky možno použiť Lightning, microUSB, alebo USB-C port. To je veľmi šikovné a dáva to používateľovi na výber. Ak má po ruke nabíjačku s Lightning, tak po dobití iPhonu môže dobíjať aj powerbanku Naopak, ak dobije Android smartfón s USB-C portom, po dobití rovnako USB-C port zo svojej nabíjačky môže použiť na dobitie powerbanky.

Poteší, že powerbanka má na hornej strany displej, ktorý ukazuje aktuálnu kapacitu v percentách. Za nevýhodu považujeme konštrukčné spracovanie, ktoré je z plastu. Stačilo jedenkrát položiť smartfón na powerbanku a dobíjať ju cez Qi, a na powerbanke už bolo hneď niekoľko výrazných škrabancov na LCD displeji. Ide pritom o čierno-biele farebné spracovanie. Rozmery 138×69×20 mm sú v porovnaní s inými modelmi veľké, aj hmotnosť 247 gramov je vyššia, než by sme pri 10000 mAh očakávali. Je to zrejme daň aj za Qi funkcionalitu, ktorú bežné powerbanky nemajú.

Testované príslušenstvo od spoločnosti Swissten považujeme za zaujímavé, nás najviac zaujala práve powerbanka, ktorou možno nabíjať naraz až tri zariadenia. USB rozbočovač je tiež príslušenstvo, ktoré padne vhod, najmä v dnešnej dobe, keď majú zariadenia málo (častokrát iba jeden) konektor. Nabíjačky a káble sú prakticky denným príslušenstvom, preto je vhodné zvoliť si kvalitné zariadenia, na ktoré sa možno spoľahnúť a nabíjajú zariadenia dostatočne rýchlo. So zariadeniami sme mali veľmi dobré skúsenosti, teda až na nepríjemnú skúsenosť pri 25W bielej nabíjačke pri nabíjaní iPhone 11 Pro. Môže to byť dané zrejme tým, že telefón podporuje maximálne 18W, ale nabíjačka by sa tomu mala prispôsobiť.

Zapožičal: Swissten

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno