Domov Novinky Tipy a triky: Najlepšie tablety roku 2021

Tipy a triky: Najlepšie tablety roku 2021

Zdielať

Práca, štúdium a trávenie viac času doma ako kedykoľvek predtým vedie k niektorým nečakaným trendom na trhu.

Trh s tabletmi bol roky neaktívny, pričom Apple mal pred konkurenciou bezkonkurenčný náskok, no po príchode roku 2020 sa situácia začala meniť. Výrobcovia so systémom Android opäť zintenzívnili svoje úsilie v kedysi zabudnutej sfére tabletov a za posledných dvanásť mesiacov sme dostali množstvo zaujímavých možností vo všetkých cenových kategóriách. Apple tiež neustále vylepšoval svoje vlastné iPady prostredníctvom modelov mini a špičkových modelov Pro. Zozbierali sme niekoľko našich najlepších tipov na najlepšie tablety roku 2021 a predstavujeme ich bez určenia poradia.

iPad mini (2021) a iPad Pro 12.9 (2021)

Na začiatku zoznamu je najmenšia možnosť: šiesta generácia iPadu mini od spoločnosti Apple. Dva roky po svojom poslednom tablete mini sa gigant konečne rozhodol, že je načase, aby ponúkol modernizovanú podobu 8″ displeja. Dizajnový jazyk je jasne inšpirovaný modelmi iPad Pro a Air s elegantnými jednotnými rámčekmi a bez fyzického tlačidla Domov. Na palube je aj rovnaký čip A15 Bionic, aký nájdeme v rade iPhone 13, a ešte pôsobivejšie je, že Apple ustúpil a nahradil starší konektor Lighting oveľa schopnejším USB-C. Keď k tomu pripočítame štyri farebné varianty, podporu druhej generácie Apple Pencil a dostatočnú výdrž batérie, vyzerá mini ako najlepší malý tablet roka. Niekoľko mínusov, ktoré sme mali, bola absencia vysokej obnovovacej frekvencie a chýbajúce prehrávanie HDR. Hoci je iPadOS 15 nekonečne lepší ako minulé roky, stále má svoje obmedzenia (konkrétne správa súborov), ktoré môžu byť práve prekážkou, ak nie ste príliš investovaní do ekosystému Apple.

Z objektívneho hľadiska možno 12,9″ iPad Pro (2021) od Apple považovať za najlepší tablet, aký sa dá kúpiť. Už len vďaka vlastnej čipovej súprave Apple M1 je toto zariadenie silou, s ktorou treba počítať, aj keď stále nie je optimalizované na používanie v tablete. Hrubý výkon čipsetu umožňuje bleskový export 4K videa, úlohy produktivity a mobilné hry pri najvyšších nastaveniach, a to všetko v tenkom prevedení s dostatočnou výdržou batérie po ruke. Modely s kapacitou 1TB a vyššou sa dodávajú s obrovskou 16GB RAM. Pridajte k tomu aktualizovaný port Thunderbolt a vstavané pripojenie 5G a máte reálnu náhradu notebooku. Ďalším veľkým prírastkom je mini LED displej, ktorý ponúka oproti minulým iPadom citeľné vylepšenia vďaka hlbšej čiernej vďaka neuveriteľným 2500 nezávislým zónam stmievania. Panel tiež dokáže vyprodukovať viac ako 1000 nitov jasu. Ide o skutočne vynikajúci tablet s malými alebo žiadnymi kompromismi v závislosti od používateľských názorov na systém iPadOS a od toho, kam až siaha rozpočet. Radi by sme poznamenali, že 18W nabíjanie na špičkovom zariadení s veľkou batériou je stále obyčajným sklamaním.

Samsung Galaxy Tab S7+ a Galaxy Tab S7 FE

Čím je iPad Pro 12.9 M1 pre ekosystém Apple, tým je Galaxy Tab S7+ pre svet Androidu. Je to doteraz najväčší displej vlajkového tabletu Samsungu, a prináša všetky funkcie, ktoré by ste si mohli priať. Jeho 12,4″ 120 Hz AMOLED panel je jedným z najlepších spôsobov, ako si vychutnať médiá. Štvorica reproduktorov je hlasná, rámčeky sú tenké a rovnomerné po všetkých stranách a dizajn z brúseného kovu vyzerá a pôsobí prémiovo. Podobne ako pri iných zariadeniach Samsung, aj bezdrôtový DeX mení produktivitu vďaka používateľskému rozhraniu podobnému desktopu a ocenili sme aj priložené pero S Pen v balení, hoci jeho umiestnenie na nabíjanie na zadnej strane zariadenia nie je ideálne. Pribaľovať pomalé 15W nabíjačky, keď zariadenie podporuje 45W rýchlosť, nie je v pohode a ešte uvidíme, či sa firma dokáže vyrovnať prvotriednej softvérovej podpore Applu. Tieto zápory nám stále nebránia v tom, aby sme Tab S7+ odporučili, ak túžite po najlepšom tablete mimo radu iPad od Apple.

Špičkový iPad Pro 12,9 a Galaxy Tab S7+ sú poprednými veľkoplošnými tabletmi na trhu, ale ich štartovacie ceny by mohli odradiť niektorých používateľov, ktorí nemajú využitie pre všetky ich prémiové funkcie. Galaxy Tab S7 FE zostáva verný názvu „Fan Edition“ a stále prináša prémiovú konštrukciu a priestrannú 12,4″ obrazovku. Iste, je to LCD namiesto slávneho AMOLED na Tab S7+, ale na druhej strane je to stále obrovská prenosná obrazovka vhodná na úlohy produktivity, konzumáciu médií, hranie hier, kreslenie a písanie poznámok, keďže je vybavená podporou pera S Pen. Bezdrôtový režim DeX je kľúčovou funkciou, ktorá odlišuje podporované zariadenia Samsung od ostatných a robí z tabletov, ako je Tab S7 FE, životaschopné náhrady notebookov, ak sa pracovná náplň točí okolo úprav textu, ľahkých úprav fotografií, e-mailov a úloh v prehliadači. Výdrž batérie z masívneho 10900 mAh článku je vzhľadom na veľkú obrazovku, ktorá spotrebúva energiu, slušná. Výkon necháva trochu bokom a nezabúdajte, že dostávate rôzne čipy v závislosti od toho, či si vyberiete model len s Wi-Fi (Snapdragon 778G 5G) alebo model s 5G, ktorý má starší SoC Snapdragon 750G 5G.

Xiaomi Pad 5

Chcete nekompromisný tablet s prémiovou hliníkovou konštrukciou, lukratívnymi parametrami, podporou aktívneho stylusu a to všetko bez toho, aby ste vyčerpali svoju peňaženku? Prvý tablet Xiaomi po dlhom čase prináša lákavú kombináciu špecifikácií: 11″ IPS LCD displej so svižnou 120 Hz obnovovacou frekvenciou, vynikajúcu štvoricu reproduktorov, vlajkový čipset Snapdragon 860, plynulú nadstavbu MIUI 12.5 nad Androidom 11 a 22,5W alebo 33W rýchlu nabíjačku v závislosti od regiónu. Na 11″ displeji tablete si s radosťou pozriete televízne programy, videá z YouTube alebo športové zápasy. Panel prináša funkcie HDR10 aj Dolby Vision a ak potrebujete, slušne sa rozjasní. Výdrž batérie by používateľom mala vystačiť na viac ako 14 hodín prehliadania webu alebo sledovania videa, trvalý výkon z SD 860 bol výborný a v prípade potreby dokonca robí prekvapivo dobre vyzerajúce fotografie a videá. Xiaomi tu muselo trochu šetriť a spomenúť musíme absenciu rozšíriteľného úložiska, čítačky odtlačkov prstov a absenciu vstavaného GPS modulu.

Realme Pad

Prvý vstup Realme do segmentu tabletov je predovšetkým o tom, že sa mu podarilo „priklincovať“ k základným potrebám tabletu: dostatočne veľká obrazovka na multimediálne, prehľadávacie a ľahké herné potreby v tenkom a ľahkom balení s dostatočnou výdržou batérie. Realme Pad má slušný 10,4″ IPS LCD displej, štvoricu reproduktorov, ktoré sú dostatočne hlasné, a nepreplnené rozhranie Android 11. Pridajte k tomu slot na kartu microSD, konektor na slúchadlá, voliteľné pripojenie LTE na dve SIM karty a prijateľnú cenu. Ako už bolo povedané, zníženie ceny si všimnete v oblastiach, ako je výber čipsetu (12 nm MediaTek Helio G80), 32GB vnútorná pamäť a základné 8 MPx snímače na prednej a zadnej strane. Ak máte svoje priority ujasnené a dokážete žiť s týmito obmedzeniami, potom je Realme Pad skvelou voľbou za tú cenu, ktorú má.

Huawei MatePad Pro 12.6

Aký tablet si možno zaobstarať, ak používatelia nechcú Apple a neprekáža im absencia služieb Googlu? Riešením môže byť MatePad Pro 12.6. Ten možno považovať za ultimátny tablet. Otázkou je, či dokážete žiť s HarmonyOS a jeho obmedzeniami? To však stále nebráni tomu, aby MatePad používal jeden z najvýkonnejších procesorov. 12,6″ OLED displej s ostrým rozlíšením 2560×1600 px je výborný, aj keď je jeho obnovovacia frekvencia 60 Hz. Výkon pochádzajúci z Kirinu 9000E 5G je na úrovni, a s ľahkosťou pochodil pri všetkých úlohách a štvorica reproduktorov je tu vynikajúca. Napriek tomu, že MatePad 12.6 je tenký len 6,7 mm, má masívnu 10090 mAh batériu s výbornými výsledkami výdrže a dodáva sa s rýchlym 40W nabíjačkou priamo v balení. Fotoaparáty sú schopné a voliteľný stylus M-Pen je dôstojným konkurentom pera S Pen od spoločnosti Samsung. A len tak tak sme sa dostali k otázke systému HarmonyOS. V súvislosti s budúcimi softvérovými aktualizáciami je cítiť neistotu a katalóg aplikácií AppGallery má stále kam rásť. Ak chcete vyskúšať niečo iné a potrebujete k tomu špičkové špecifikácie, MatePad Pro 12.6 to ponúka.

Čestné uznanie – Lenovo Yoga Tab 13

Tablet so systémom Android, ktorý možno použiť ako prenosný monitor nevidieť každý deň. Lenovo Yoga Tab 13 je jedným z unikátnejších tabletov, ktoré sa tento rok objavili, a ide o zážitok z veľkej obrazovky. Dostanete 13″ LTPS LCD panel s rozlíšením 2160×1350 px a pomerom strán 16:10, ale kúzlo sa odohráva v spodnej časti s portom USB-C na jednej strane a portom micro-HDMI na druhej strane. K dispozícii je aj stojan/rukoväť a zadná strana zariadenia je potiahnutá Alcantarou, takže sa pri položení na plocho nehýbe. Nie je to však len externý monitor, Yoga Pad 13 je sám o sebe špičkový tablet s čipsetom Snapdragon 870 8GB RAM a až 256GB úložisko. K dispozícii je batéria s kapacitou 10200 mAh, ktorá má výdrž viac ako 12 hodín prehrávania videa alebo 8,5 hodiny práce v režime displeja. Beží na ňom bežný systém Android 11 a podporuje voliteľný stylus citlivý na tlak.

Zdroj