Domov Novinky V Salvádore riešia problém. Chýbajúce bitcoiny v peňaženke

V Salvádore riešia problém. Chýbajúce bitcoiny v peňaženke

Zdielať

Používatelia v Salvádore sa sťažujú na chýbajúce bitcoiny z peňaženiek Chivo a vyvolávajú protikrypto nálady.

Stredoamerická krajina Salvádor v súčasnosti čelí problémom súvisiacim s kryptomenami po tom, čo sa jej občania sťažovali na podvodné transakcie vo svojich, vládou vydaných peňaženkách Chivo. V posledných dňoch sa niektorí Salvádorčania sťažovali, že tokeny Bitcoin v ich peňaženkách záhadne miznú. V septembri sa Salvádor stal vôbec prvou krajinou, ktorá prijala Bitcoin ako zákonné platidlo. Odvtedy sa salvádorský prezident Nayib Bukele na sociálnych sieťach chváli hospodárskym pokrokom svojej krajiny. V súčasnosti sa však na Twitteri objavili sťažnosti na chýbajúce peňaženky s tokeny Bitcoin Chivo. Ľudia bombardovali Twitter (v španielčine) snímkami obrazovky, aby sa vyjadrili k svojmu prípadu. Viacerí sa obracajú na vládu, ako aj na orgány zodpovedné za peňaženky Chivo so žiadosťou o pomoc a žiadajú odpovede a pomoc. Salvádorčania vo svojich tweetoch tvrdia, že „neoprávnené transakcie“ ich stáli ich tokeny Bitcoin.

„Nikto nereaguje na sťažnosti, ktoré ľudia podávajú,“ uviedol používateľ, ktorý tvrdí, že je zo Salvádoru a neželá si byť menovaný z obáv pred následkami. Táto osoba sa so zahraničným zdrojom podelila aj o tabuľku, ktorá obsahuje odkazy na tweety ďalších sťažností používateľov. Niektoré z tweetov obsahujú snímky obrazovky transakcií na peňaženkách Chivo, o ktorých používatelia tvrdia, že ide o neoprávnené poplatky a neúspešné transakcie. Peňaženky Chivo, podporované salvádorskou vládou, boli vytvorené na uľahčenie transakcií v USD, ako aj v Bitcoinoch odkiaľkoľvek na svete. Bitso, mexická burza kryptomien, slúžila ako kľúčový poskytovateľ služieb Chivo. Podľa Bukeleho používajú peňaženku Chivo viac ako dva milióny Salvádorčanov. Správa ďalšieho zahraničného zdroja odhaduje, že z peňaženiek Chivo v Salvádore zmizli Bitcoiny v hodnote približne 16-tisíc dolárov. Na druhej strane iné vlákno na Twitteri tvrdí, že zmizli Bitcoiny v hodnote 120-tisíc USD. Zatiaľ k tomuto vývoju nebolo vydané žiadne oficiálne vyhlásenie zo strany orgánov krajiny. Účet peňaženky Chivo na Twitteri tiež nevykazuje po 2. novembri žiadnu aktivitu.

Zdá sa, že uprostred tohto chaosu sa v Salvádore rozhorievajú protibitcoinové nálady. Podľa iného zdroja došlo v Salvádore k 89% zníženiu počtu transakcií s Bitcoinom, odkedy sa stal zákonným platidlom. Prístup prezidenta Bukeleho však zostáva prokryptografický. V novembri Bukele napríklad odhalil svoje plány na vybudovanie Bitcoin City na úpätí sopky Conchagua, aby sa ťažba Bitcoinov napájala obnoviteľnou energiou a riešila sa otázka uhlíkovej stopy spojená s týmto procesom. Krajina má v súčasnosti vo svojej rezerve takmer 1500 bitcoinov, čo v súčte predstavuje 76 417 935 USD. V súčasnosti sa Bitcoin na medzinárodných burzách, ako je CoinMarketCap, obchoduje za približne 50 973 USD.

Zdroj

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno