Domov Audio Tipy a triky: Letné príslušenstvo pre mobilné zariadenia

Tipy a triky: Letné príslušenstvo pre mobilné zariadenia

Zdielať

Pre aktívne trávenie teplejších dní, najmä v lete, je určené rôzne príslušenstvo.

Medzi vhodné prvky možno zaradiť smart hodinky, náramok, malé špuntové slúchadlá, či prenosný reproduktor so set-top-boxom. Pozreli sme sa na doplnky od značky Carneo. Otestovali sme smart náramok Carneo SlickFit Oxygen+, ktorý sa predáva v čiernej a striebornej. Oba varianty vyzerajú veľmi zaujímavo a štýlovo. Na prvý pohľad sa odlišujú od ostatných trochu nadčasovým dizajnom a luxusným pleteným remienkom. Výhodou tohto riešenia je jednoduché zapnutie a odopnutie z ruky. Zatiaľ čo čierna je vhodná pre mužov, strieborná verzia je elegantná pre ženy. Za výhodu považujeme prítomnosť slovenčiny (výrobca dbá na to, že pri všetkých smart hodinkách a náramkoch je k dispozícii), prívetivú aplikáciu pre smartfóny Apple iOS a Android, ako aj možnosť tieto dáta zdieľať priamo v aplikácii Apple zdravie.

Smart náramok ponúka celkovo osem športových režimov vrátane plávania, meranie tepovej frekvencie, krvného tlaku a SPO2, krokomer, meranie vzdialenosti a spálených kalórií. K dispozícii je tiež zvýšená odolnosť voči vode a prachu podľa špecifikácie IP68. Samozrejmosťou sú notifikácie a upozornenia na prichádzajúce volania či SMS, Facebook, Messenger, WhatsApp, Viber pod. Cena smart náramku je 70 eur. Pozor si treba dať na dokovaciu stanicu, ktorá nie je najlepšie vyriešená (už po prvom nabití sa poškodil nabíjací dok) a počas nášho testovania nám výrobca poslal náhradnú.

Ďalším je smart náramok Carneo Soniq+, ktorý je dostupný vo verzii „man“ pre mužov a „women“ pre ženy. Mužská verzia náramku je v čiernej a pre ženy v ružovej farbe. Celkovo ho hodnotíme ako všestranný fitness náramok, ktorý ponúka farebný IPS displej. Monitoruje dennú aktivitu používateľa, možno ho spárovať so smartfónom a používateľa upozorní na prichádzajúci hovor, SMS alebo správu z online aplikácií. Medzi funkcie náramku patrí meranie kalórií, automatické meranie krvného tlaku, tepu srdca a telesnej teploty, päť športových režimov, krokomer (meranie vzdialenosti a doby pohybu) a monitor kvality spánku.

Výdrž na jedno nabitie je pritom na úrovni 5-7 dní. Podľa certifikácie IP67 je tu tiež zvýšená odolnosť voči vode a prachu. Náramok s podporou technológie Bluetooth je kompatibilný s operačným systémom Apple iOS a Android. Silikónový náramok s kovovou prackou je príjemný na dotyk, hoci v horúcich dňoch by nás potešilo vzdušnejšie riešenie. Cena je 70 eur.

Iným zaujímavým doplnkom sú smart hodinky Carneo Prime GTR vo verzii „man“ a tiež „woman“. Už na prvý pohľad ide vcelku o elegantné hodinky v striebornom prevedení (verzia „man“), resp. v zlatom prevedení s ružovým remienkom (verzia „woman“). Samozrejmosťou je farebný dotykový displej, poteší keramická obruba ciferníka, ktorá pôsobí pomerne luxusne. Cena je vyššia – 100 eur. Okrem bežných „smart“ funkcií ponúkajú hodinky aj fitnes športové funkcie.

Čierny silikónový remienok v dizajne Montblanc („man“), resp. Rosegold („woman“) vyzerajú zaujímavo. Hodinky ponúkajú automatické meranie tepu srdca, meraním teploty tela, či funkciou AlwaysOn (permanentným zobrazením ciferníka na displeji). Hodinky tiež upozornia na dlhú nečinnosť a pitný režim, ponúkajú sedem športových režimov, umožňujú prehrávanie hudby a zvukový záznam, výpočet spálených kalórií, budík, či vlastný ciferník.

Mobilná aplikácia spoločná pre všetky smart hodinky, ktorej nechýba lokalizácia

A čo tak počúvať hudbu na malých špuntových slúchadlách Carneo S8 v čiernej, alebo bielej farbe? Slúchadlá do uší sú cenovo dostupné, ich cena je 30 eur. Reprodukcia postačuje menej náročným poslucháčom, nie sú vhodné pre náročných. Možno nimi vybaviť telefonáty bez nutnosti držať telefón pri uchu. Nastavenie a spárovanie je veľmi ľahké.

Medzi výhody patria tlačidlá s ovládaním priamo na slúchadlách, ako aj nabíjací powerbank dock s kapacitou 500 mAh pre dobíjanie slúchadiel na cestách. Slúchadlá sú vhodne pre všetky mobilné telefóny a tablety na trhu. Pripojenie k mobilu, alebo tabletu je umožnené pomocou technológie Bluetooth 5.0. Vďaka malým rozmerom sú vhodné na každodenné nosenie: na cesty, do školy, alebo do práce.

Trochu odlišné sú špuntové slúchadlá do uší Carneo S9 Boost. Ich cena je 70 eur a sú trochu netradičné tým, že majú uchytenie okolo ucha. Majú najnovšiu verziu Bluetooth 5.0, hands-free vybavovanie telefonických hovorov, tlačidlo s ovládaním priamo na slúchadlách a nabíjací powerbank dock s kapacitou 950 mAh pre dobíjanie slúchadiel. Poteší jednoduché a rýchle spárovanie ako aj odolnosť voči vode a potu.

Za výhodu možno považovať dostatočne dlhú výdrž na batériu – na úrovni 10 hodín, pričom dokovacia stanica umožní nabiť slúchadlá najviac štyrikrát, čo v praxi znamená teoretickú maximálnu výdrž do 40 hodín. Sú vhodné najmä pre cestovateľov, ktorí chcú aj na cestách počúvať hudbu, sledovať videá, telefonovať a to bez nutnosti často ich nabíjať. Kvalita spracovania je na dobrej úrovni, hoci ide o čierny plast.

Používatelia, ktorí uprednostnia pred slúchadlami radšej prenosný reproduktor, môžu siahnuť po modeli Carneo HomeDragon 3 eXtreme. Cena zariadenia je 50 eur, čiže je cenovo dostupné, avšak jeho reprodukcia nie je vyvážená. Cítiť dôraz na basy a prebasovanie, ktoré v niektorých situáciách môže prísť vhod, ale ak si môžeme vybrať, preferujeme vyváženú a vernú reprodukciu zvuku.

Model ponúka 2.1 zvuk (dva reproduktory plus jeden subwoofer) s výkonom 40W. Medzi ďalšie funkcie patrí hands-free na vybavovanie telefonických hovorov a funkcia powerbanky. Kapacita vstavanej batérie je 5200 mAh, čo znamená výdrž 10 až 12 hodín. Spracovanie reproduktora je z čierneho matného plastu, ktorý zachytáva odtlačky prstov.

Na záver dávame tip na menej tradičné príslušenstvo, najmä v spojení s mobilnými zariadeniami. Android Smart TV Box príde vhod pre ľubovoľné telky, ktoré sa vďaka nemu stanú „smart“ – box totiž používa osemjadrový procesor, 2GB RAM a 16GB vnútornú pamäť a operačný systém Android 7.1. Takto sa premení doterajší domáci televízor na moderný SmartTV s prístupom k internetu s mnohými aplikáciami.

Za zaujímavé považujeme najmä HBO GO, Voyo, LepšíTV a SledováníTV, či služby ako SWAN GO, Skylink live a ďalšie. Vhod príde aj  internetový prehliadač Google Chrome, predpoveď počasia, internetové rádiá, streamovanie videa z YouTube alebo tisíce hier z Google Play. Okrem vstavanej pamäti umožňuje SmartTV Box pridať aj pamäťovú kartu do 64GB. Cena za zariadenie je 110 eur.

Leto je plnom prúde a my sme otestovali a ponúkli výber zaujímavého príslušenstva pre mobilné zariadenia. V tomto spektre si vyberie azda každý, či už cestovateľ, ktorý rád počúva hudbu a telefonuje bez nutnosti mať pri uchu priložený telefón, či ten, kto rád využije aj smart hodinky a náramok na monitorovanie aktivít.

Zapožičal: Carneo