Domov Návody Tipy a triky: Ako predĺžiť životnosť mobilu?

Tipy a triky: Ako predĺžiť životnosť mobilu?

Zdielať

Používatelia, ktorí chcú aby im telefón slúžil čo najdlhšie môžu využiť niekoľko tipov.

Jedným z najčastejších dôvodov, kvôli ktorým o smartfón prídeme je poškodenie. Dnes už možno zohnať kvalitný obal či puzdro na mobil za pár eur, takže netreba nečakať na najbližší pád a našim tipom je, používať odolný kryt. Nezabudnite tiež na krehký displej, ktorý stačí prelepiť ochranným sklom na telefón. Aj v prípade telefónov je pravda, že záleží na tom, čo je vo vnútri. Ak má používateľ pocit, že seká, je pomalý alebo jednoducho nespolupracuje tak, ako kedysi, možno je načase aktualizovať jeho softvér. Ak na to zabúdate, môžete si v mobile nastaviť automatické aktualizácie. Dajte si však pozor, aby sa vykonávali len pri pripojení na Wi-Fi, aby sa nestalo, že vám aktualizácie zožerú všetky mobilné dáta.

Časom sa kapacita nabíjania každej smartfónovej batérie zníži, čo znamená, že to telefón po pár mesiacoch či rokoch už bez neustáleho pripojenia na kábel nedá. Preto by ste sa mali o batériu príkladne starať. Nevystavujte mobil vysokým teplotám, nenechávajte ho na nabíjačke dlho potom, ako batéria dosiahla 100% a naopak, nedovoľte telefónu vybiť sa na úplnú 0. Ak po pár rokoch smartfón „vyšťavíte“, nemusíte ho hneď zahodiť, stačí vymeniť batériu a opäť bude fungovať takmer ako nový. Medzi ďalšie naše tipy rozhodne patrí pravidelné zálohovanie. Prípadne zálohovanie na pozadí. Nie je nič horšie, ak o dáta a fotky prídeme. Preto by si mal každý používateľ obsah mobilu pravidelne zálohovať, napríklad prenosom do počítača alebo online – v prípade Androidu do Googlu účtu a pri iPhonoch do iCloudu.

Posledná dobrá rada a tip je, že ak sa čokoľvek stane používateľovi so smartfónom, nechajte ho opraviť v autorizovaných servisoch. Určite ho neopravujte doma na kolene za sprievodu YouTube tutoriálov. Môže sa stať, že ho poškodíte ešte viac, a tak, že ho už ani v oprave nedajú dokopy. Zverte radšej svoj poškodený smartfón autorizovaným servisom. Posledným tipom je možnosť poistiť telefón. Tu sa však ponuky líšia – obchody a predajcovia majú rôzne podmienky, pravidlá, alebo niektorí aj akúsi spoluúčasť (napríklad 10%). Výhodnosť samotnej ponuky záleží podľa viacerých okolností, benefitov, no najmä aj vzhľadom k cene zariadenia je potom na každom používateľovi, či sa mu takéto poistenie oplatí.