Domov Domácnosť Recenzia: Tefal i-Coach Touch

Recenzia: Tefal i-Coach Touch

Zdielať

V súčasnosti sú populárne TV programy týkajúce sa varenia a pečenia. V hľadaní času na domáce pečenie nám môže pomôcť smart kuchynský robot Tefal iCoach Touch.

Základná verzia robota je určená hlavne na pečenie. Pomôže každému, aj začiatočníkom pripraviť bábovku či iné maškrty. Zariadenie má veľkú antikorovú misu s objemom 5,5 litra, ktorú možno zakryť priehľadným krytom s otvorom pre jej bezproblémové napĺňanie aj počas prípravy cesta. Nad misou je umiestnené vyklápacie rameno, na ktoré možno pripevniť tri rôzne šľahacie metličky – podľa toho, či ide o prípravu snehu alebo kysnutého cesta. Prístroj ponúka osem rýchlostných stupňov šľahania ako aj režim veľmi nízkych otáčok na zapracovanie prísad a pulznú funkciu, keď je potrebný vyšší výkon. Vzhľadom k jeho rozmerom 420×350×320 mm (Š×H×V) je potrebné zvážiť vhodné umiestnenie najmä v menšej kuchyni.

Robot má elegantný tvar v čierno-striebornom prevedení. V balení je aj šikovná plochá váha (model QB951838), ktorá s robotom komunikuje cez Bluetooth. Centrálnym ovládacím prvkom testovaného modelu je dotykový 4,3“ displej. Nakoľko ide o inteligentný kuchynský robot, má zabudovanú databázu receptov a postupov s prehľadným displejom, na ktorom sa zobrazujú. K dispozícii sú sladké a slané jedlá, 21 základných receptov s overovacími krokmi, ktoré používateľovi pomôžu dosiahnuť správnu konzistenciu. Prínosom je ľahká ovládateľnosť zariadenia. Robot stačí položiť na pracovnú plochu a zapnúť ho. Pripojenie a nastavenie testovaného modelu je jednoduché, stačí pripojiť robota k Wi-Fi a zobraziť kompletnú ponuku pravidelne aktualizovaných receptov, vybrať recept a postupovať krok za krokom podľa pokynov na dotykovom displeji. Robot môžete tiež spárovať s mobilnou aplikáciou My Tefal pre ešte pohodlnejšie používanie.

Mobilná aplikácia, ktorá uľahčuje prípravu jedál a prevedie používateľa krokmi varenia

Mobilná appka je veľmi dobrým doplnkom ku robotu. Je dostupná pre iOS aj Android, a ponúka mnoho užitočných funkcií, ktoré umožňujú jednoduchú prípravu pečenia. Možno ju prepojiť so samotným robotom prostredníctvom Wi-Fi pripojenia pomocou mobilného telefónu. Stačí si potom vybrať recept a spustiť proces prípravy. Robot následne znázorní všetky potrebné kroky od prípravy cesta až po dokončenie vybraného receptu. Aplikácia v každom z krokov zobrazuje presný postup pri zvolenom recepte, spolu s pokynmi režimu rýchlosti a trvania flexi metly pri šľahaní cesta (napríklad bielkov na sneh). Občas sú doplnené fotografiami výsledku, ako by to malo vyzerať. Takisto je k dispozícii aj možnosť vytvorenia si nákupného zoznamu podľa potrieb používateľa. Je tu aj sekcia „Inšpirácia“ s návrhmi, čo dnes upiecť od výrobcu.

Našim prvým odskúšaným recept bola mramorová bábovka. Postupovali sme podľa receptu, ktorý mal v aplikácii 14 krokov. Najprv sa na displeji zobrazili potrebné suroviny na prípravu. Nasledovali postupne jednotlivé kroky, celý proces vrátane pečenia trval asi 1,5 hodiny. Výsledkom bola chutná bábovka, ktorá bola veľmi dobrá. K základnému vybaveniu je možné dokúpiť aj ďalšie voliteľné príslušenstvo, ktoré umožní používateľovi rozšíriť možnosti robota aj o ďalšie činnosti. Meat & Pasta box obsahuje mlynček na mäso s nástavcami na klobásy a nástavcami pre šesť druhov cestovín a cukroviniek. Mix & Drink box ponúka mixér so sklenenou nádobou, sekáčikom a mlynčekom na mak. Fresh box disponuje food procesorom na strúhanie a krájanie a lisom na citrusy.

Na základe vlastnej skúsenosti možno konštatovať, že kuchynský robot Tefal iCoach Touch je ideálna pomôcka pre milovníkov domáceho pečenia alebo iných činností na prípravu jedla. Ovládanie je jednoduché a intuitívne, takže nevyžaduje veľké skúsenosti od používateľa. Má veľmi moderný dizajn a tichý prevádzkový režim. Celkovo hodnotíme produkt ako veľmi dobrý. Iste si nájde svoju cieľovú skupinu používateľov vďaka svojej širokej funkcionalite, praktickosti a jednoduchému ovládaniu. Jeho nevýhodou je pomerne vysoká cena, ktorá presahuje 800 eur. Určite však robot za to stojí, lebo ide o špičkový model, ktorý uspokojí aj náročných.

Zapožičal: Tefal