Domov Recenzie Tip na výlet: Hotel Park Inn by Radisson Bratislava

Tip na výlet: Hotel Park Inn by Radisson Bratislava

Zdielať

Pre milovníkov cestovania sa možnosti dovoleniek do zahraničia obmedzili v dôsledku aktuálnych opatrení. Mnohí preto zisťujú, že dobré je dovolenkovať a robiť výlety aj doma na Slovensku, napríklad objavovať krásy nášho hlavného mesta.

Pre návštevníkov Bratislavy je k dispozícii dosť hotelov v centre mesta. Otestovali sme služby 4-hviezdičkového hotela Park Inn by Radisson Bratislava. Je situovaný na veľmi dobrom mieste, takmer v dotyku s hradným kopcom, s výhľadom na hrad, nábrežie Dunaja a historické centrum mesta. Ponúka príjemné prostredie, wellness, reštauráciu, aj salón krásy, pričom návštevníkovi je celé historické centrum s pamiatkami ako na dlani. V pešej vzdialenosti možno nájsť najobľúbenejšie atrakcie mesta – promenádu popri rieke Dunaj, veľkolepý historický dóm svätého Martina, no najmä Bratislavský hrad spolu s ulicami historického centra.

Ako na dlani má návštevník vedľa seba hneď dve z najvýznamnejších pamiatok Bratislavy. Na kopci nad mestom sa vyníma Bratislavský hrad, ktorého osídlenie začalo dávno pred Kristom, pričom sa tu zachovali fragmenty sakrálnych stavieb z 9.-11. storočia. Najslávnejšie obdobie hradu v podobe, do akej bol zrekonštruovaný v druhej polovici 20. storočia, možno datovať do obdobia Márie Terézie, keď bol hrad veľkolepo dobudovaný ako palác pre uhorského miestodržiteľa Alberta Saského a často sa tu zdržiavala aj samotná panovníčka. V gotickom dóme zo 14.-15. storočia boli v časoch tureckého ohrozenia korunovaní mnohí uhorskí králi a kráľovné. V období rokov 1563-1830 tu bolo celkovo korunovaných 11 kráľov a 8 kráľovských manželiek. Medzi nimi aj Mária Terézia v roku 1741.

Apartmán má obývačku s kuchyňou (na fotografii), cez ktorú sa prechádza do spálne

Architektúra hotela prešla pred niekoľkými rokmi rekonštrukciou a svojho času vyvolala kontroverzné reakcie ohľadne netypickej fasády, ktorej súčasná podoba vytvára značný kontrast k historickému prostrediu okolo. Šedá farba, ktorá jej dominuje, je doplnená o biele a čierno-šedé akcenty okolo okien. Páčili sa nám moderné izby s krásnym výhľadom. Celkovo ich je 240 na piatich poschodiach, na výber je izba „Standard“ (kde je možnosť výberu medzi manželskou posteľou a oddelenými lôžkami), priestranná izba „Superior“ a apartmán „Deluxe“. Apartmán je pomerne útulný, zaujali nás aj najnovšie „vychytávky“ ako je nastaviteľné RGB podsvietenie LED v spálni, alebo bezplatné pripojenie ku Wi-Fi, kde oceňujeme pokrytie v celej budove. Súčasťou zariadenia je aj pracovný stôl a LED TV, ako aj menší kuchynský kút.

Popri plávaní v bazéne (vo wellness) vidieť priamo na Bratislavský hrad

Za najzaujímavejšiu časť hotela považujeme priestor pre wellness, ktorý sa nachádza na 1. poschodí. Krytý bazén, v ktorom počas plávania možno obdivovať hrad a jeho okolie je jedinečný a nezabudnuteľný. Vedľa je k dispozícii veľká vírivka Jacuzzi s množstvom trysiek. Sauny sú oddelené od bazénovej časti a na výber sú tri možnosti – fínska, parná a infrasauna, z ktorých možnosti prejsť do relaxačnej tichej zóny prislúchajúcej k nim. V rámci wellness je k dispozícii aj veľmi slušne vybavená fitness časť, ktorá je klimatizovaná a ponúka 20 rôznych cvičebných strojov či vyhradený priestor na činky. Poteší tiež príjemné prostredie hotelovej reštaurácie, ktorej ponuka je dostatočná.

Popri plávaní v bazéne (vo wellness) vidieť priamo na Bratislavský hrad

Odporúčame vyskúšať napríklad hovädziu roštenku, ktorá nám veľmi chutila. Sklamaní sme boli z pizze, ktorá bola dosť suchá a nevýrazná. V cene pobytu si možno kúpiť aj raňajky vo forme švédskych stolov. Výber dostupných jedál by mal vyhovovať takmer každému, ale treba počítať s tým, že ak návštevník príde na raňajky neskôr (napríklad okolo pol desiatej), môžu byť pripravené párky studené, čo sme zakúsili aj v našom prípade. Okrem týchto pár detailov boli jedlá chutné a boli sme s nimi spokojní. V hoteli sme otestovali aj salón krásy Sakurami, k dispozícii sú masáže, pedikúra či kadernícky salón. Oceňujeme, že salón je otvorený všetkým, aj neubytovaným hosťom, takže tu môže prísť prakticky každý. Treba sa vopred objednať a dohodnúť si termín. Vhod padne aj ako darček pre dámy pri vhodnej príležitosti.

Celkovo možno konštatovať, že so službami hotela sme boli spokojní a odporúčame ho. Považujeme ho za zaujímavé miesto, kde možno stráviť napríklad víkendový pobyt. Napriek tomu, že je v centre, nepočuť v izbách hluk (mali sme okná smerom ku hradu a mostu SNP). Apartmán bol čistý, veľká posteľ bola tiež pohodlná a celkový dojem máme z hotela veľmi dobrý. Personál je ústretový, ubytovaným hosťom ponúka bezplatné predĺženie pobytu pred odchodom o dve hodiny alebo flexibilný čas príchodu. Je dobré zamerať pozornosť aj na domáci trh, kde možno nájsť veľa zaujímavých možností ubytovania a trávenia voľného času. Hotel Park Inn by Radisson Bratislava je jedným z nich.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno