Domov Novinky Tip na darček: Dvojpásmový Wi-Fi router Archer C2300

Tip na darček: Dvojpásmový Wi-Fi router Archer C2300

Zdielať

Hoci je na trhu veľa Wi-Fi routrov, v rámci tipov na vhodný darček sme testovali Archer C2300, čo je dvojpásmový Wi-Fi router.

Používateľovi umožňuje prenosové rýchlosti 1625 Mbps v 5 GHz a zároveň 600 Mbps v 2,4 GHz pásme. Testovaný model patrí do kategórie dizajnovo zaujímavých, avšak pomerne veľkých modelov. Rozmery zariadenia sú totiž 216×164×37 mm (Š×H×V), čo je pri porovnaní s konkurenciou dosť veľa. Nevýhodou je plastový povrch, ktorý veľmi jednoducho zachytáva odtlačky prstov. Ani po silnom pritlačení sme nezaznamenali vŕzganie či prehýbanie.

Vďaka plastovej, ale dostatočne hrubej konštrukcii, považujeme router za výborne spracovaný. Dizajnovo ide o klasiku. Čierna farba sa tiahne po celom zariadení, z hornej strany vidieť nápis „TP-Link“ a tiež malý strieborný pás. Jedna polovica hornej strany je perforovaná, čo umožňuje lepšie ochladzovanie zariadenia.

Uprostred perforovania je malý výbežok, kde si svoje miesto našli malé LED, každá z nich má svoju ikonu. Nastavenie v rozhraní je intuitívne (hoci je dostupné iba v angličtine), nastavenie jednotlivých hesiel, názvu siete, zabezpečenia a ďalšie nastavenia možno realizovať priamo v ponuke v rozhraní. Medzi dostupné bezpečnostné protokoly patrí WEP, WPA, WPA2, WPA-PSK, WPA2-PSK.

Okrem bezdrôtového pripojenia ponúka router aj gigabitové porty RJ45 s podporou rýchlostí 10/100/1000 Mbps. Na zadnej strane sú tri odnímateľné antény (ktoré možno odskrutkovať), napájací konektor, RJ-45 WAN port na internet od providera, štyri RJ-45 LAN porty na pripájanie zariadení (10/100/1000 Mbps) a taktiež tlačidlo na vypnutie/zapnutie routra.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno