Domov Novinky Partnerstvo medzi OnePlus a Cyanogen končí

Partnerstvo medzi OnePlus a Cyanogen končí

Zdielať

Spoločnosť OnePlus je mladá spoločnosť, ktorá upútala na seba pozornosť výborným smartfónom One, často označovaným aj ako zabijak vlajkových lodí. Tento prívlastok si vyslúžil špičkovým výkonom a polovičnou cenou oproti ostatným high-end smartfónom. Veľkým lákadlom bol aj použitý operačný systém s populárnou nadstavbou Cyanogen OS, ktorá sa teší veľkej popularite. Táto spolupráca ale bohužiaľ končí.

oneplus one

Prvý zárodok rozkolu bolo exkluzívne partnerstvo Cyanogen s indickou spoločnosťou Yureka, vďaka čomu nebol OnePlus One oficiálne podporovaný Cyanogenom v tejto krajine. OnePlus teda začal vyvíjať vlastnú nadstavbu, ktorú už aj uzrel svetlo sveta ako OxygenOS. To sa ale pochopiteľne nepáčilo spoločnosti Cyanogen a tá sa rozhodla ukončiť vzájomnú spoluprácu, ktorá bola takpovediac zárukou úspechu.

Podľa vyjadrení je zrejmé, že obe spoločnosti majú rôzny pohľad na svoju budúcnosť. Problémom bola hlavne stratégia predávania OnePlus One, ktorý bol dostupný iba na pozvánky a taktiež aj fakt, že až donedávna nebol oficiálne dostupný celosvetovo. Spoločnosť Cyanogen sa teda rozhodla staviť na iného hráča, s ktorým by mala oveľa rýchlejšie expandovať na ostatné trhy, vrátane Európy. Zatiaľ ale nie je známe meno tejto spoločnosti, pravdepodobne sa ale pôjde o poprednú čínsku spoločnosť.

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu OnePlus One poskytuje server Heureka.sk

Zdroj: GizmoChina