Domov Novinky Konzola Alienware Alpha v predaji

Konzola Alienware Alpha v predaji

Zdielať

Alienware Alpha 01Hoci bola konzola Alienware predstavená už skôr, zaujala nejedného fanúšika svojimi parametrami, či rozmermi. Základom je procesor Intel Core i7-4765T pri najlepšej konfigurácií, grafika je NVIDIA s architektúrou Maxwell. Parametre budú závisieť na tom, akú verziu si kúpite. V ponuke budú štyri v cenách: 550 dolárov, ​​700 dolárov, 800 dolárov a ​​900 dolárov. Všetky budú vybavené rovnakým grafickým čipom, čo bude mobilný GeForce GTX 860M.

Čo sa týka procesora, najlepší model za 900 dolárov dostane Intel Core i7-4765T, pričom aj ostatné využijú procesory zo série Haswell T (Core i3 a Core i5). Ide o socketové modely, takže ich budeme môcť vymeniť za iný. Operačná pamäť DDR3-1600 MHz bude mať kapacitu 4 alebo 8 GB. Pri úložnom priestore bude na výber medzi 500 GB, 1 TB alebo 2 TB pevným diskom. Softvérová výbava bude teda založená na SteamOS, avšak podobne ako u Androidu a mobilných zariadení tu bude firemné nadstavba.

Alienware Alpha 02

Tá sa volá Alpha UI a jej používateľské prostredie má vyhovovať predovšetkým tým, ktorí sú zvyknutí na gamepad a konzoly. Alpha však môže tiež bootovať priamo do svojho východzieho systému Windows 8.1. Je teda zrejmé, že Alienware cielia predovšetkým na používateľov konzol a obývacie izby, kde sa Alpha stretne s Playstation, Xbox či Wii.

Zdroj: Hexus.net