Domov Novinky Ďalšia generácia procesorov Intel Kaby Lake uniká

Ďalšia generácia procesorov Intel Kaby Lake uniká

Zdielať

Na internet unikli najnovšie informácie o chystanej generácii procesorov Intel Kaby Lake. Nie je to ani tak dávno, čo Intel predstavil rad Skylake. Nechýbajú ani informácie o pripravovanej sérii čipsetov 200.

Intel_Kaby_Lake_01

Intel Kaby Lake teda naruší proces Intelu, kedy každé dve generácie znížil hodnotu výrobného procesu. Bude totiž už treťou generáciou vyrábanú pomocou 14 nm procesu výroby. Táto (už siedma) generácia procesorov z rady Intel Core bude kompatibilná s poslednou päticou LGA1151 a preto ak uvažujete nad nákupom dosky pripravenú na budúcnosť (alebo ste tak už urobili), je to rozhodne dobrá správa.

Intel_Kaby_Lake_02

Nárast výkonu a zlepšenie spotreby by mal nejaký byť, avšak nebude markantné. Intel by tiež mal povoliť akúsi technológiu taktovania BLCK, ktorá ale nebola vysvetlená a tak môžeme len hádať, čo to môže byť. Intel sa zameria predovšetkým na vylepšenie grafického jadra, ktoré bude teraz podporovať hneď viacero monitorov s rozlíšením až 5K pri 60 fps. Hardvérová akcelerácia HEVC či VP9 kodekov tiež nebude problém. Poteší aj podpora vyšších taktov u DDR4 pamätí a to až 2400 MHz. Hodnota odpadového tepla bude totožná s procesormi Skylake.

Zdroj: TechPowerUp