Domov Novinky Samsung si patentuje zaujímavý spôsob nabíjania

Samsung si patentuje zaujímavý spôsob nabíjania

Zdielať

Aj keď sa kapacity batérií pri mobilných telefónoch za poslednú dobu razantne zvýšili, tak výdrž je stále jedným z hlavných problémov mnohých.

Už sme sa síce dostali mimo klasický „deň používanie a dosť“, ale aj tak sa občas dostaneme do situácie, kedy má používateľ posledných pár percent batérie a celý deň (častokrát) mimo nabíjačky. Powerbanka je síce riešením, ale nenosí ju každý vo vrecku. Kórejci však vymýšľajú nový spôsob nabíjania a dali si patentovať veľmi zaujímavý nápad.

Ide o patent, ktorý naznačuje, že by firma mohla pracovať na veľmi nevšednej možnosti bezdrôtového nabíjania. Také malé „skoro“ perpetuum mobile v podobe špeciálneho prsteňa. Ten by sa nabíjal kinetickou energiou pri pohybe používateľa. Takisto by sa nabíjal aj prenosom tepla. Malá vstavaná batéria by potom bola schopná túto energiu postupne ukladať a mať tak po ruke (doslova) možnosť dobitia telefónu. Avšak dobíjanie by nebolo pomocou káblu, ale bezdrôtovo.

Samozrejme ide stále o patent a k jeho realizácii zostáva Samsungu ešte poriadny kus cesty. Prsteň by pri bezdrôtovom dobíjaní telefónu musel byť v pozícii priamo na nabíjacích cievok v telefóne, ale to snáď s  trochou cviku bolo možné zvládnuť. Veľmi ťažko však možno odhadnúť, aká kapacita „powerbanky – prsteňa“ by bola firma schopná ukladať a aká by bola efektivita. Ide však o veľmi zaujímavý nápad, ale či bude napokon zrealizovaný, alebo ide o akýsi „výkrik do tmy“ uvidíme časom… Ale nápad dobrý a podľa nás zaujímavý 😊

Zdroj: GCh

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno