Domov Novinky Samsung predstavuje ultraľahký Notebook 9 aj herné Odyssey

Samsung predstavuje ultraľahký Notebook 9 aj herné Odyssey

Zdielať

Samsung predstavil niekoľko noviniek, ktoré sa síce do Európy nedostanú, ale napriek tomu stojí za pozornosť. Či už sa jedná o vylepšený Notebook 9 s hmotnosťou od 0,8 kg, herný notebook s mechanickou klávesnicou alebo Chromebook vzniknutý v spolupráci s Googlom.

Samsung Notebook 9 je už nejaký čas dostupný na americkom trhu, tento týždeň sa však dočkal ďalšieho zatraktívnenia. V ponuke sú procesory Intel Kaby Lake-U, ktoré ponúknu viac výkonu a to výpočtového i grafického. Na výber je zo 13,3“ alebo 15“ displeja, v oboch prípadoch s Full HD rozlíšením a tenkými rámčekmi okolo.

Hmotnosť notebooku potom činí len 816 gramov u menšieho, respektíve 1,24 kg u väčšieho modelu. Z výbavy by sme mali spomenúť ešte maximálne 16GB DDR4 SDRAM RAM, až 256GB SSD, podsvietenú klávesnicu a relatívne dostačujúcu ponuku portov, ktorá zahŕňa USB Type-C s podporou Thunderbolt 3, dvojicu USB 3.0 a HDMI.

Notebook Odyssey predstavuje návrat Samsungu do kategórie herných laptopov. Od kancelárskych modelov novinku rozpoznáte už na prvý pohľad vďaka dizajnu s výraznými červenými prvkami a bohatým podsvietením. 30Wh, respektíve 66Wh batérie síce patrí k podpriemeru, poteší ale prítomnosť rýchleho nabíjania.

K dispozícii bude 15“ aj 17“ model, oba s Full HD rozlíšením. Základom bude v najvyššej konfigurácii procesor Intel Core i7 siedmej generácie na architektúre Kaby Lake spolu s až 64GB RAM. V menšom modeli bude umiestnená grafická karta NVIDIA GeForce GTX 1050, u väčšieho zatiaľ táto informácia nebola zverejnená.

Oba notebooky ponúknu dostatok priestoru pre SSD aj HDD zároveň. Pri 17“ verzii je navyše prítomná mechanická klávesnica s RGB podsvietením. Samsung predstavil aj dva nové Chromebooky , ktoré sú ako vôbec prvé počítače s Chrome OS vybavené aktívnym digitizérom, a to znamená možnosť ovládania pomocou špeciálneho stylusu.

Okrem toho je displej přetočitelný o 360°. Juhokórejský výrobca údajne pri návrhu 13“ noviniek úzko spolupracoval s Googlom, podpora aplikácií z Androidu je tak skoro samozrejmosťou. Chromebook Plus a Chromebook Pro sa od seba líšia prakticky v jedinom parametri – prvá má šesťjadrový procesor na architektúre ARM, druhý potom Intel Core m3-6Y30.

U oboch modelov nájdeme 8GB RAM, 32GB úložisko typu eMMC, dvojicu portov USB Type-C, podsvietenú klávesnicu a 32Wh batériu. Hmotnosť sa zastavila na hodnote 1,08 kg. Všetky novinky sa majú na americký trh dostať v prvom štvrťroku 2017, ceny zatiaľ neboli upresnené. V Európe už Samsung svoje notebooky bohužiaľ neponúka.

Zdroj: Anandtech

2 komentárov

  1. Dobrý deň mohla by som sa opýtať prečo Samsung už neponúka notebooky pre Európu? Pretože na nový Notebook 9 mám už našetrené a zistila som túto zdrcujúcu správu. Nie je žiadna šanca, že by predaj opäť povolil? Ďakujem.

    • Zdravím,
      ako je uvedené v článku „Všetky novinky sa majú na americký trh dostať v prvom štvrťroku 2017, ceny zatiaľ neboli upresnené. V Európe už Samsung svoje notebooky bohužiaľ neponúka.“ čiže žiaľ v EÚ ich predávať aspoň zatiaľ nebudú. Či sa situácia do budúcna zmení uvidíme; možno budú u nás modely cez tzv. „šedý dovoz“, ale ani to nemusí byť isté.
      Martin

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno