utorok , 21 február 2017
Aktuálne trendy
Domov / Novinky / Osemjadrový AMD Ryzen sľubuje takt až 4 GHz
Hľadáme redaktorov

Osemjadrový AMD Ryzen sľubuje takt až 4 GHz

Jedna z veľkých otázok ohľadom procesorov Ryzen je, ako vysoký takt ponúknu pri zaťažení jedného jadra. To je dôležité pre stále veľmi rozšírené aplikácie, ktoré si s multithreading veľmi neporadia. Situácia pritom vyzerá celkom dobre.

Pravda, Intel ponúka procesor, ktorý dosahuje na predvolenom nastavení takte až 4,5 GHz (model Core i7-7700K). Avšak to je len štvorjadro, zatiaľ čo osemjadrový Ryzen budeme prirovnávať skôr ku generácii Broadwell-E, kde ani jeden z procesorov nedosahuje takte 4 GHz. Najlepšie na tom je šesťjadrový Core i7-6850K s taktmi 3,6 až 3,8 GHz a porovnateľný osemjadrový Core i7-6900K má iba 3,2 až 3,7 GHz.

Záložka Systém v ovládacom paneli Windows 10 jasne ukazuje takt 3,6 GHz pri inžinierskej vzorke Ryzenu, pričom tento takt je vždy ten základný, čiže nie turbo. Použitá bola pritom revízie procesora F3, ktorá má podľa rovnakého zdroja dosiahnuť turba 3,9 GHz a už to je výrazne lepšie ako v prípade procesora Core i7-6900K.

Podľa francúzskeho časopisu Canard PC Hardware, ktorý priniesol jedny z prvých testov CPU Ryzen, ale majú do predaja ísť procesory revízie F4 a tie budú mať turbo až 4 GHz. To je veľmi dobrá správa a my môžeme dúfať, že štvorjadrové verzie Ryzenu znesú ešte vyššie takty, a to rovnako ako štvorjadrové Intel Core.

Zdroj: HardwareluxxCanard PC Hardware

O František Drobný

Milujem moderné technológie, ktoré ma bavia. Zaujímam sa o IT produkty a často aj tie čínske. Mám rád Xiaomi, OnePlus, Meizu a tiež aj kórejský Samsung s LG. Nepohrdnem žiadnym výkonným smartfónom a v servise mi ich prejde dostatočne veľa pod rukami... Takže toto som ja :D

Pozri tiež

Projekt ZTE Hawkeye bol nateraz ukončený

Na veľtrhu CES 2017 v Las Vegas spoločnosť ZTE vyrukovala s projektom Hawkeye, ktorý poslala …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *