Domov Novinky Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G prešiel DxO Mark testom

Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G prešiel DxO Mark testom

Zdielať

Predstavenie ďalšieho top modelu od kórejskej spoločnosti prebehlo koncom leta, kedy sme spoznali novú generáciu tabletofónov Note 20 pre rok 2020. Ako však dopadli testy fotoaparátu?

Zrejme všetci sme boli zvedaví, ako si v prestížnom mobilnom fotografickom testu DxO Mark poradí špičkový Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G? Ak áno, tak sme sa konečne dočkali, pretože sa telefón dostal testerom „pod ruky“. A podľa výsledných 121 bodov celkom určite nesklamal, aj keď sa od neho asi čakalo oveľa viac. Tento výsledok totiž stačí „len“ na chvost prvej desiatky a prekonáva ho dokonca aj Galaxy S20 Ultra. Takže asi pri Samsungu predsa len čakali o trochu viac.

V testoch DxO mark chvália výborné farebné podanie, rýchly autofokus a všeobecne presnú expozíciu. Teleobjektív takisto podáva veľmi dobré výsledky na dlhšie vzdialenosti, ale na strednej a nižšej už sú jasne viditeľné problémy. Tu asi telefón stráca na absolútnu špičku najviac. Ultraširoké snímky boli tiež výborné, ale konkurencia v podobe čínskej konkurencie smartfónov Xiaomi Mi 10 Ultra alebo Huawei P40 Pro, aspoň zatiaľ, stále dominuje prvým miestam v hodnotení.

Pripomeňme však, že Note 20 Ultra 5G ponúkne nekompromisný hardvér, vrátane 6,9“ Super AMOLED displeja s vysokým rozlíšením a 120 Hz frekvenciou. Hlavná foto zostava je ale v mnohých ohľadoch podobná práve predchádzajúcej vlajkovej lodi Galaxy S20 Ultra. V porovnaní s ním telefón úplne vypustil TOF senzor a mierne upravil teleobjektív (S20 Ultra ponúkol 100× zoom a Note 20 Ultra „len“ 50×).

Zdroj: GCh , DxO

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno