Domov Novinky Huawei P40 Pro pri fotení exceluje, pri zvuku je prepadák

Huawei P40 Pro pri fotení exceluje, pri zvuku je prepadák

Zdielať

Najnovší model čínskej spoločnosti, Huawei P40 Pro, je v rebríčku hodnotení fotografií DxO Mark na prvom mieste, avšak to neplatí pri kvalite reprodukcie zvuku.

V hodnotení audio reprodukcie sa top model čínskej spoločnosti zaradil až na 20. miesto, čo z neho robí jedno z podpriemerne audio výkonných zariadení, ktoré sa predávajú za prémiovú cenu. P40 Pro získal (rovnako ako Honor V30 Pro) v teste DxO Mark Audio celkovo iba 59 bodov. Dôvod na nízke bodové hodnotenie je monofónny reproduktor, ktorý je výrazne horší ako na iných prémiových zariadeniach. A to nemá význam porovnávať so zariadeniami, ktoré ponúkajú duálne stereo reproduktory, ktoré hrajú dôležitú úlohu pri priestorovom zvuku.

Treba dodať, že telefón takisto zlyháva v dynamickom podaní, najmä pre nedostatok basov a ultmené stredny. DxO pripomína, že ani maximálna hlasitosť nie je dobrá, ako v maximálnej, tak v minimálnej úrovni v porovnaní s inými testovanými zariadeniami. Hoci zvukový prejav nie je silnou stránkou P40 Pro, podľa hodnotenia si pri nahrávaní zvuku poradí veľmi dobre.

Zdroj: DxO Mark

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno