Domov Periférie Recenzia: Yenkee YKB 2000 CSBK WL

Recenzia: Yenkee YKB 2000 CSBK WL

Zdielať

Otestovali sme cenovo dostupnú klávesnicu s tenkým profilom, ktorá ponúka základ pre kancelárske použitie.

Oceňujeme elegantný a tenký dizajn klávesnice, ktorá je však vyrobená z plastu. Páči sa nám nízky zdvih, ktorý je podobný ako pri notebookových klávesniciach, avšak mali sme aj niekoľko výhrad. Napríklad pri rýchlom písaní v slede zadaných kláves občas nesprávne vyhodnotila postupnosť stlačených písmen. Pri pomalšom písaní sa ale na klávesnici pohodlne píše. Oceňujeme prítomnosť numerickej časti na rýchle a písanie číslic, ako aj niekoľko praktických funkčných kláves na rýchly prístup k funkciám. Pomocou funkcie uzamknutia Fn si možno vybrať, či používateľ chce predvolene používať multimediálne funkcie alebo štandardné klávesy F1 až F12.

Bezdrôtová klávesnica je pohodlným riešením na prácu vďaka bezdrôtovému riešeniu v podobe malého nano prijímača, ktorý pracuje v 2,4 GHz prijímača. Možno ho pripojiť do počítača, či notebooku a vďaka svojim malým rozmerom nezavadzia. Vďaka tomu sa možno voľne pohybovať bez problémov s káblami. Klávesnica má vstavanú batériu, ktorej výdrž je 90 hodín. Keď sa batéria začne vybíjať, používateľ je na to upozornený pomocou LED diód. Nabíjanie 230 mAh batérie potom možno realizovať cez zastaraný microUSB konektor. Rozmery klávesnice sú 428×125×16 mm, cena je 35 eur.

Testovaná klávesnica Yenkee YKB 2000 CSBK WL vzhľadom na nastavenú cenu ponúkne prijateľné parametre, ale zníženie ceny o zhruba 10 eur by jej pristalo. Boli sme s jej funkciami spokojní, až na niekoľko prípadov pri rýchlejšom písaní, kde sme zaznamenali problémy.

Zapožičal: PLANEO Elektro

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno