Domov Periférie Recenzia: Western Digital My Passport Slim 1 TB

Recenzia: Western Digital My Passport Slim 1 TB

Zdielať

Western Digital My Passport Slim 1 TBDo redakcie nám dorazil externý disk Western Digital My Passport Slim 1 TB. Čo prináša a čo všetko v ňom nájdete sa dočítate v tejto recenzii. S rozmermi 80×110×12,3 mm patrí k veľmi malým 2,5“ externým diskom. Existuje aj verzia s výškou 18 mm, s kapacitou 2 TB. Vzadu nás prekvapí maličká dióda. Prvé dva dni sme si ju ani nevšimli, nakoľko je tak malá. Dióda neruší ani v noci, pretože ju nevidieť.

Balenie obsahuje krátky, asi 15 cm dlhý microUSB kábel, šitý obal na disk a samotný disk. Musíme pochváliť hlavne mäkký obal. Je veľmi jemný na dotyk a hlavne dostatočne veľký aby sa tam bez problémov zmestil disk spolu s USB káblom. V balení bola i príručka týkajúca sa záruky. Avšak nenájdeme tu žiaden návod. Ten ale pravdepodobne chýba iba u testovaného kusu.

Western Digital My Passport Slim 1 TB-4

Hmotnosť disku je 134 gramov, teda porovnateľná so smartfónom. Disk dorazil aj s niekoľkými programami, viď nižšie. Výborný program je hlavne WD SmartWare Pro pre automatické zálohovanie disku. Existuje tu aj možnosť zálohovať dáta aj na cloudovú službu Dropbox. Pomocou WD Security je možné disk zašifrovať.

Western Digital My Passport Slim 1 TB-2

Decentný kovový dizajn mal jednu nevýhodu. Disk stále pôsobil studeným dojmom. Troška sa zahrial až pri práci, no stále bol iba vlažný. Pri prenášaní v zime je disk jednoducho studený. Disku musíme vytknúť chýbajúce protišmykové gumené podložky. Treba dodať, že disk využíva hybridný microUSB 2.0+3.0 port, pravdepodobne kvôli napájaniu. Jedná sa síce o štandartný port, ale v kamenných obchodoch zatiaľ náhradu len tak nekúpite. Disk je veľmi tichý aj v záťaži a vytvorený hluk nie je počuteľný.

Western Digital My Passport Slim 1 TB-3

Disk dosiahol veľmi vysoké hodnoty zápisu i čítania. Rýchlosť presahovala 100 MB/s, ktorá je porovnateľná so staršími 3,5“ diskami. Bohužiaľ, vyskytol sa jeden závažný problém. USB kábel rušil Bluetooth prijímač, avšak stačilo prepojiť disk do zadných portov, čo ale znížilo komfort prenosnosti. Každopádne, pokiaľ používate Bluetoothovú klávesnicu, alebo myš v notebooku s externým Bluetooth prijímačom, môže dôjsť k rušeniu, hlavne ak máte menej portov. V počítači stačí jedno zo zariadení pripojiť do jedného zo zadných portov.

Parametre a špecifikácie:

Rozmery: 80×110×12,3 mm
Hmotnosť: 134 gramov
Kapacita disku: 1 TB
Rozhranie: USB 3.0
Napájanie cez USB: áno
Rýchlosť otáčok: 5400 ot/min

Hodnotenie: 90%

Plusy
+ Pekný kovový dizajn
+ Malý a prenosný
+ Vysoký výkon
+ Pribalený obal
+ Tichý chod + Programy

Mínusy
– Rušenie s externým Bluetooth
– V zime je disk studený

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu Western Digital My Passport 1TB, 2,5″, USB 3.0, WDBGMT0010BAL-EESN poskytuje server Heureka.sk

Pribalený softvér k disku:

WD Drive UtilitiesWD BackupWD SecurityWD - 277mb appsWD2 - 277mb apps

Výsledky benchmarkových testov:

WD 1TB Crystal MarkWD 1TB Atto BechmarkWD 1TB ASS Bechmark WD 1TB HD TuneWD 1TB - HDTune Pro Random Access WD 1TB - HDTune Pro Extra Test WriteWD 1TB - HDTune Pro File BenchmarkWD 1TB Aida 64 readAIDA 64 linear read
Zapožičal: Western Digital

Ďalšie odborné recenzie na externý HDD disk WD My Passport Slim nájdete na Recenzie.SME.sk

2 komentárov

  1. Prečo dávaš fakt, že je disk studený do mínusov? 😀 Podla mňa je to plus. Aspoň pri prenášaní nehreje a aj dáta môžu byť v bezpečí. Inak super vyzerá, bral by som ho 😀

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno