Domov Audio Recenzia: Trust GXT 330 XL Endurance Headset

Recenzia: Trust GXT 330 XL Endurance Headset

Zdielať

Trust GXT 330 XL Endurance Headset 01Trust ako výrobca periférii vyrobil herný headset, ktorého hlavnou prednosťou je cena. Model GXT 330XL Endurance Headset je cenovo dostupný, súprava má veľké náušníky, pohodlné na nosenie a  celá je vyrobená z plastu. Balenie vyzerá na prvý pohľad luxusne. Okrem slúchadiel, ktoré majú sklápací mikrofón s ovládačom na kábli sa v ňom nachádza predlžovací kábel, ktorým sa delí spoločný kábel slúchadiel do samostatného konektora na mikrofón a slúchadlá.

Na kábli od slúchadiel sa nachádza ovládač, ktorým možno regulovať hlasitosť ale aj aktivitu mikrofónu (voľba medzi zapnutým a vypnutým). Spoločný kábel je krátky, má len približne 60 centimetrov. Predlžovací, deliaci vstup na dva samostatné 3,5 mm audio jacky – pre zvuk a mikrofón – je dlhší, avšak pri použití s mobilným zariadením používajúcim spoločný konektor je nevyužiteľný.

Trust GXT 330 XL Endurance Headset 04 Trust GXT 330 XL Endurance Headset 05 Trust GXT 330 XL Endurance Headset 06

Hmotnosť slúchadiel je 268 gramov, rozmery 200×190×83 mm. Headset je ladený do čierno-červenej farby, dominuje matný plast, ktorý je všade okrem náušníkov. Plast je pružný a odolný. Zabudovaný mikrofón je vyrobený z masívneho plastu. Vďaka krokovaniu drží pevne na nastavenom uhle.

Trust GXT 330 XL Endurance Headset 07 Trust GXT 330 XL Endurance Headset 08 Trust GXT 330 XL Endurance Headset 09

Oceňujeme veľké a pohodlné náušníky. Sú dostatočne mäkké a vďaka ich veľkosti dôkladne zakryjú uši. Slúchadlá tak držia na hlave a nepadajú. Hoci výrobca na stránke nemá o nich veľa parametrov, iba ich frekvenčný rozsah, ktorý je 20 – 20000 Hz, nepredpokladali sme zázraky pri reprodukcii zvuku.

Trust GXT 330 XL Endurance Headset 10 Trust GXT 330 XL Endurance Headset 11 Trust GXT 330 XL Endurance Headset 12

Zvuk zo slúchadiel je slabý, za danú cenu  však možno nájsť aj kvalitnejšie slúchadlá. Výšky sú pomerne slabé, basy sú nevýrazné, znejú ako tupé búchanie. Slúchadlá odporúčame nenáročným, alebo menej náročným používateľom, pre ktorých je rozhodujúca cena a na kvalite zvukového prejavu im až tak nezáleží. Spracovanie považujeme za dobré, napriek tomu, že ide o plast.

Parametre a špecifikácie:

Rozmery: 200×190×83 mm
Hmotnosť: 268 gramov
Frekvenčný rozsah: 20 – 20000 Hz
Pripojenie: 3,5 mm audio jack
Ďalšie výhody: predlžovací kábel, integrovaný mikrofón s možnosťou hands-free

Hodnotenie: 65%

Plusy
+ Pohodlné náušníky
+ Dizajn slúchadiel

Mínusy
– Reprodukcia zvuku
– Krátky spoločný kábel

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu Trust GXT 330 XL Endurance Headset poskytuje server Heureka.sk

Zapožičal: Trust

Ďalšie odborné recenzie na slúchadlá Trust GXT 330 XL Endurance Headset nájdete na Recenzie.SME.sk