Domov Periférie Recenzia: Trust GXT 155W

Recenzia: Trust GXT 155W

Zdielať

Trust je výrobca lacných a cenovo dostupných periférii pre počítače. V jeho portfóliu možno nájsť aj myš GXT 155W, ktorá je dostupná v bielej alebo zelenej farbe. Ponúka aj nastaviteľnú citlivosť a optický senzor.

trust-gxt-155w-01

Myš je vyrobená z pevných materiálov, pričom už na prvý pohľad pôsobí dostatočne masívnym dojmom. Povrch je zdrsnený a príjemný na dotyk, hoci ide o plast. Určená je pre pravákov a má rozšírenú plochu pre palec, vďaka čomu príde vhod pre používateľov, ktorí majú väčšie prsty.

trust-gxt-155w-02 trust-gxt-155w-03

K dispozícii je tiež možnosť nastaviť si vyvažovanie vďaka ôsmim závažiam. Vďaka tomu možno podľa potrieb ponechať všetky závažia vložené v myške, všetky vybrať – tak ako sme to spravili my počas testovania za účelom dosiahnutia nižšej hmotnosti – alebo ponechať len časť zo závaží. Páčia sa nám aj podsvietené časti myši, ktoré dotvárajú lepší dizajn.

trust-gxt-155w-04

Myš má celkovo k dispozícii 11 tlačidiel,  z čoho tri sú klasické (ľavé a pravé tlačidlo, plus stredné koliesko na hornej strane), dve na hornej strane na zmenu citlivosti DPI (zmenu v štyroch krokoch rozsahu 100 – 4000 DPI podľa preddefinovaných hodnôt výrobcu), tlačidlo pre dvojklik jedným kliknutím a potom zvyšných päť v oblasti palca, ktoré slúžia na zmenu herných profilov.

trust-gxt-155w-05 trust-gxt-155w-06

Počas používania sa nám páči zdrsnený povrch, čo má za následok lepšie držanie aj pri mokrých či spotených rukách. Všimli sme si však aj to, že počas dlhodobého testovania sa povrch postupne opotrebováva, pričom s podobnou situáciou sme sa stretli už pri viacerých myškách. Nevýhodou je tiež absencia softvéru na nastavenia, keďže výrobca neponúka univerzálny softvér.

trust-gxt-155w-07

Trust GXT 155W je zaujímavý model, ktorý zaujme hráčov, aj bežných používateľov. Hoci sme pred testovaním neočakávali kvalitné spracovanie, myš nás milo prekvapila a to nielen po dizajnovej, ale aj funkčnej stránke. Nevýhodou je absencia softvéru ale aj vyššia cena okolo 35 eur. V tejto cenovej kategórii je totiž veľa modelov od iných spoločností, Trust však ponúka zaujímavo spracovanú a kvalitnú myš, ktorú môžeme odporúčať.Parametre a špecifikácie:

Rozmery: 124×89×41 mm
Hmotnosť: 116 gramov
Rozhranie: drôtové, 1,8 metrový kábel
Prevedenie: pre pravákov
Podsvietenie: modré
Technológia: optické
Počet programovateľných tlačidiel: 11 ks
Citlivosť: 100 – 4000 DPI
Podpora: Windows, Mac OS X, Linux, Android

Hodnotenie: 80%

Plusy
+ Dizajn a kvalita prevedenia
+ Prijateľná hmotnosť a rozmery
+ Príjemné držanie v ruke
+ Zaujímavé podsvietenie

Mínusy
– Povrch, ktorý sa vyšúcha
– Absencia softvéru

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu Trust GXT 155W Gaming Mouse poskytuje server Heureka.sk

Zapožičal: Trust

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno