Domov Periférie Recenzia: Trust Evo Advanced Wireless

Recenzia: Trust Evo Advanced Wireless

Zdielať

Trust je výrobca lacných a cenovo dostupných periférii pre počítače a v jeho portfóliu možno nájsť aj na prvý pohľad unikátnu myš Evo Advanced Laser, ktorá zaujme predovšetkým ergonómiou. Ponúka tiež nastaviteľnú citlivosť a laserový senzor – čo všetko prináša?

Trust Evo Advanced Wireless 01

Myš je určená pre pravákov a je spracovaná v matnej čiernej farbe s pogumovaným povrchom. Okrajové lemovanie z brúsenej ocele jej dodáva eleganciu. Pôsobí na prvý pohľad mohutne a pevne. V ruke sa veľmi dobre drží, nekĺže sa a ponúka aj rozšírenú plochu pre palec, vďaka čomu príde vhod pre používateľov, ktorí majú väčšie prsty. Strednej časti myši tradične dominuje scrollovacie koliesko, pod ktorým je tlačidlo pre zmenu DPI. Na hornej strane je indikátor stavu batérie a nastavenie citlivosti. Žiadne z tlačidiel nie je programovateľné, keďže k myške neexistuje softvér.

Trust Evo Advanced Wireless 02

Na ľavej strane myši sú ďalšie tlačidlá – dve slúžia v prehliadači ako funkcie dopredu a dozadu, tretím tlačidlom je „Zoom“. Ako už z názvu vyplýva, „Zoom“ slúži na úpravu zväčšenia, resp. zmenšenia prvkov v aktuálne otvorenom programe. Používateľ tak môže funkciu použiť v internetovom prehliadači, alebo aj v MS Word. Pre aktiváciu tejto funkcie stačí stlačiť tlačidlo Zoom a zároveň posúvať kolieskom myši (posunutím dopredu sa text zmenšuje, naopak posunutím dozadu smerom k používateľovi sa text zväčšuje). Celkom praktické 🙂 Používatelia tiež ocenia aj tlačidlo „Windows“, ktoré má rovnakú funkciu ako kláves Windows na klávesnici.

Trust Evo Advanced Wireless 03

Za nevýhodu však považujeme vysokú tuhosť tlačidiel, vďaka čomu pri stláčaní treba vyvinúť vyšší tlak. Počas testovania sme pociťovali znížený komfort a nepovažujeme to za veľmi šťastné riešenie. Používateľov však nepoteší ani vyššia hlučnosť tlačidiel. Bezdrôtové pripojenie zabezpečuje malý nano USB prijímač, ktorý možno ponechať zapojený v notebooku aj počas prenášania. V prípade potreby ho možno schovať aj do myši, čo považujeme ako praktické riešenie počas ciest. Toto už v súčasnosti ponúka väčšina myší. Napájanie je realizované dvoma AA batériami, ktoré sú súčasťou balenia.Parametre a špecifikácie:

Rozmery: 128×87×40 mm
Hmotnosť: 172 gramov
Rozhranie: bezdrôtové, nano USB prijímač, dosah 10 metrov
Prevedenie: pre pravákov
Podsvietenie: nemá
Technológia: optické
Počet programovateľných tlačidiel: 0 ks
Citlivosť: 800/1600/2400 DPI
Podpora: Windows, Mac OS X, Linux, Android

Hodnotenie: 80%

Plusy
+ Dizajn a kvalita prevedenia
+ Zaujímavé funkcie Zoom, Windows
+ Prijateľná hmotnosť a rozmery
+ 10 metrov dosah od prijímača
+ Príjemné držanie v ruke

Mínusy
– Vysoká tuhosť tlačidiel
– Vyššia cena myšky
– Hlučnejšie tlačidlá
– Absencia softvéru

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu Trust Evo Advanced Laser Mouse poskytuje server Heureka.sk

Zapožičal: Trust

2 komentárov