Domov Audio Recenzia: Tronsmart Force SoundPulse

Recenzia: Tronsmart Force SoundPulse

Zdielať

Keďže veľa používateľov chce zdieľať hudbu s priateľmi a rodinou bez ohľadu na to, kde sa práve nachádzajú, niet divu, že malé Bluetooth reproduktory sú populárnejšie ako kedykoľvek predtým. Medzi zariadeniami, ktoré sú k dispozícii, je aj nami testovaný model Tronsmart Element Force. Poďme zistiť, čo všetko ponúkne.

Spracovanie je na veľmi dobrej úrovni, ide o kombináciu gumového rámu po celom obvode, ktorý je doplnený o čiernu kovovú mriežku z prednej a zadnej strany tak, aby chránili meniče vo vnútri. Potešia kompaktné rozmery 204×64×80 mm, hmotnosť 780 gramov a tiež  odolnosť proti prachu a vode IPX7. Bez problémov zvládne poliatie reproduktora čo sme overili aj v praxi. Otestovali sme taktiež reprodukciu zvuku, o ktorú sa starajú dva meniče po stranách a dva meniče v strede – jeden smeruje dopredu a druhý dozadu. Celkový výkon zariadenia je 2× 20W a ich frekvenčná charakteristika je medzi 80 – 18000 Hz.

ČITATEĽSKÝ SUPER TIP: Kúp si Tronsmart Force SoundPulse za skvelú cenu, iba 42 eur! Klikni sem a použi kupón 3QLRXEOP. OBMEDZENÁ PONUKA, neváhaj a kupuj ihneď.

Na hornej strane je panel s tlačidlami na ovládanie. Nimi možno pozastaviť hudbu, ovládať hlasitosť, meniť módy ekvalizéra či pripojiť sa pomocou NFC cez Bluetooth. Dostupné sú tri módy cez tlačidlo EQ (3D stereo, Extra bass a Standard). Funkcia Extra Bass napríklad zvýrazňuje basy a používatelia, ktorí preferujú takýto zvukový prejav, budú nadšení. Testovaný reproduktor umožňuje pripojiť aj ďalší, sekundárny, a vytvoriť tak stereofónny pár, teda funkciu, ktorú spoločnosť Tronsmart volá True Wireless Stereo (TWS). Navyše jeden z nich bude nastavený ako ľavý a druhý ako pravý. Na test sme však mali iba jeden kus a túto funkcionalitu sme nevedeli otestovať v praxi.

Rovnako ako u všetkých prenosných reproduktoroch je primárnym zvukovým vstupom Bluetooth – v testovanom zariadení je vo verzii 5.0. Na rýchlejšie pripojenie a spárovanie možno použiť aj NFC čip na zariadení, alebo ho možno prepojiť aj cez kábel s 3,5 mm audio jack konektorom do AUX vstupu. Nabíjať možno zariadenie cez moderný USB-C konektor, čo oceňujeme. Sme radi, že okrem smartfónov sa pomaly ale isto dostáva aj do oblasti audia, čo znamená, že používateľ môže využiť jeden kábel na nabíjanie všetkých zariadení.

Vo výbave je aj slot na pamäťovú kartu microSD, z ktorej možno multimédiá priamo prehrávať v reproduktore. Podporované formáty sú WAV, FLAC, APE a MP3. Všetky konektory zo zadnej strany pred vniknutím tekutiny chráni pevne utesnený pogumovaný kryt. O napájanie sa stará 6600 mAh batéria, jej výdrž sa pohybuje na úrovni 15 hodín prehrávania hudby pri strednej hlasitosti. Nabíjanie z nuly na 100% trvá cca tri hodiny. Páči sa nám, že sa reproduktor ani po dlhšej neaktivite sám nevypne. Podobne ako mnoho reproduktorov Bluetooth, aj tento môže fungovať ako hlasitý odposluch pri spárovaní mobilného telefónu.

Oceňujeme aj prítomnosť integrovaného mikrofónu, vďaka čomu možno reproduktor použiť aj ako hands-free. Na test kvality reprodukcie používame streamovaciu službu TIDAL HiFi s bezstratovou kvalitou zvuku. A ako dopadol test? Funkcia Extra Bass funguje prekvapivo dobre pri nízkej a strednej hlasitosti, ale začne strácať kvalitu, keď sa hlasitosť blíži maximu. V tomto okamihu vstupuje do hry štandardný ekvalizér, odstraňuje všetky digitálne efekty a obnovuje niektoré straty kvality.

ČITATEĽSKÝ SUPER TIP: Kúp si Tronsmart Force SoundPulse za skvelú cenu, iba 42 eur! Klikni sem a použi kupón 3QLRXEOP. OBMEDZENÁ PONUKA, neváhaj a kupuj ihneď.

EQ v podstate robí dobrú prácu pri nízkych a stredných hlasitostiach (teda pri úrovni, ktorú bude väčšina používateľov používať), ale vylepšenia začnú znieť skreslene pri vysokej hlasitosti. Celkovo reproduktor poskytuje hlboké basy, čisté stredy a dobré výšky, hoci vyššie tóny idú často do úzadia v prospech najmä basových zložiek. Treba si však uvedomiť, že testovaný reproduktor sa predáva za cenu okolo 50 eur, čo je na danú cenu veľmi dobré.

Tronsmart Force SoundPulse je zaujímavý prenosný reproduktor s veľmi dobrým zvukovým prejavom, vhodný tiež aj do exteriéru vďaka zvýšenej odolnosti voči vode a prachu podľa IPX7. Ponúka kombináciu Bluetooth 5.0 s NFC, aux-in a schopnosť prehrávať médiá prostredníctvom vstavaného slotu pre microSD karty. Vydrží 15 hodín na jedno nabitie. Zvuk je pôsobivý vzhľadom na predajnú cenu, s rýchlo sa rozvíjajúcimi basmi, čistými vokálmi a dostatočnou hlasitosťou, aby zaplnil malú až stredne veľkú izbu. Vstavaný ekvalizér robí prekvapivo dobrú prácu aj keď pri vysokej hlasitosti začne strácať na kvalite.

Parametre a špecifikácie:

Rozmery: 204×64×80 mm
Hmotnosť: 780 gramov
Frekvenčný rozsah: 80 – 18000 Hz
Pripojenie: Bluetooth 5.0, 3,5 mm jack (AUX), microSD, USB-C
Výstupný výkon:  2× 20W
Menič:
Podporované profily: 2DP V1.3, AVRCP V1.5, HFP V1.6 a HSP V1.2
Batéria: 6600 mAh, výdrž 15 hodín
Ďalšie výhody: zvýšená odolnosť voči vode IPX7, EQ funkcie
Farebné prevedenia: čierna

Hodnotenie: 90%

Plusy
+ Kvalitné spracovanie
+ Dizajn reproduktora
+ Reprodukcia zvuku
+ Konektivita zariadenia
+ Zvýšená odolnosť IPX7
+ Silné, výrazné basy
+ Výdrž na batériu
+ Prijateľná cena

Mínusy
– Prebasované podanie
– Pri maxime stráca

Zapožičal: GeekBuying

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno