Domov Periférie Recenzia: SteelSeries Rival 650 Wireless

Recenzia: SteelSeries Rival 650 Wireless

Zdielať

Spoločnosť SteelSeries je významný hráč na poli herných periférií. Na trh vstupujú neustále nové modely, pričom sme otestovali zaujímajú, bezdrôtovú myš Rival 650 Wireless. Čo prináša?

Rival 650 Wireless má rovnaký dizajn ako mal predchodca. Jediný rozdiel spočíva v tom, že v prípade nami testovanej bezdrôtovej verzie nie je z prednej strany kábel, ale microUSB konektor na pripojenie nabíjacieho kábla. Dizajn je charakteristický kombináciou hladkých povrchov a niekoľkých vystupujúcich tlačidiel. Povrch soft touch je veľmi príjemný na dotyk a práca s myšou je aj počas dlhých hodín veľmi pohodlná. Matná čierna však zachytáva odtlačky a časť povrchu sa časom „vyšúcha“. K dispozícii je pre používateľa sedem rôznych tlačidiel a otočné koliesko, na ktoré sa dá kliknúť. Primárne tlačidlá myši sú oddelené a poskytujú konzistentný hmatový pocit pomocou spínačov SteelSeries Switches so životnosťou 60 miliónov kliknutí.

RGB podsvietenie je rozdelené do štyroch oblastí s celkovo ôsmimi zónami, pretože dva pruhy na každej strane je možné nakonfigurovať v troch samostatných farbách. Osvetlenie je vynikajúce aj z hľadiska prispôsobenia a viditeľnosti. V prípade, ak chce používateľ ušetriť integrovanú batériu a tým dosiahnuť vyššiu výdrž na jedno nabitie, v softvéri sa dá celé podsvietenie vypnúť. Myš má hmotnosť 121 gramov a hoci nie je najľahšia, veľmi dobre sa drží. Čím je myš ťažšia, tým je to obyčajne horšie pre jej ergonómiu, najmä dlhú prácu. Sú však aj používatelia, ktorí si radi myš „priťažia“. Pre nich je k dispozícii odnímateľný kryt na ľavej strane, kam možno vložiť štyri závažia, vďaka čomu hmotnosť myši potom narastie až na 153 gramov. Keďže ide o prémiovú bezdrôtovú myš, ktorá stojí 130 eur, je na mieste, aby ponúkla adekvátnu výbavu.

To, že sa veľmi dobre drží, je pohodlná na prácu a je variabilná, sú síce veľmi dobré vlastnosti, avšak herná myš musí rozhodne ponúknuť aj perfektnú odozvu, presný senzor, či pohodlné nastavenie pomocou softvéru. Na nastavenie slúži aplikácia výrobcu – SteelSeries Engine. V nej možno nájsť všetky aktuálne pripojené periférie, ktoré možno meniť a personalizovať podľa potrieb používateľa. Na prispôsobenie citlivosti myši ako aj nastavenie farieb podsvietenia slúži softvér, pričom po otvorení sú už na prvej stránke najdôležitejšie nastavenia. DPI na myške možno zvoliť ľubovoľne až do hodnoty 12000 DPI. Konštatujeme, že všetky vyššie uvedené požiadavky testovaná myš spĺňa. Reakcie myši sú bez spomalenia či odozvy okamžité. A sú plne porovnateľné s inými káblovými hernými modelmi. Preto možno konštatovať, že výrobca zvládol hernú bezdrôtovú myš, ako aj technológiu komunikácie na jednotku.

Vďaka kompaktným rozmerom, možnostiam a funkciám myši udeľuje redakcia DigitalPortal.sk produktu SteelSeries Rival 650 Wireless ocenenie Mobilita

Zapožičal: SteelSeries

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno