Domov Počítače Recenzia: SilverStone Redline RL07

Recenzia: SilverStone Redline RL07

Zdielať

Spoločnosť SilverStone má dlhú skúsenosť s výrobou počítačových komponentov ako sú napríklad skrinky. Starší model RL06 zožal úspechy, pričom model RL07 je jeho nástupca, ktorý sa pokúša naň nadviazať. Testovaná skrinka spadá do kategórie mid-tower. Čo všetko ponúkne?

Redline RL07 je cenovo dostupná a kvalitná skriňa, vhodná či už pre náročnejšie herné stroje alebo aj pre multimediálne nasadenie. Možno ju kúpiť v dvoch farbách – v čierno-červenej a bielo-modrej. Estetika je síce subjektívna, skriňa však ponúka čistý dizajn a zároveň vyzerá zaujímavo. Matná povrchová úprava jej dodáva eleganciu, pričom poteší aj hrubý tvrdený bočný panel. Oba odnímateľné panely sú odolné voči otlačkom prstov, konštrukcia je veľmi silná a robustná. Hoci väčšina skriniek je vyrobená z plastu, tu používa výrobca pevnú oceľ.

Na prvý pohľad nás zaujal netradičný dizajn prednej strany. Predný panel po odňatí odhalí prachový filter, ktorý chráni dvojicu 140 mm alebo 120 mm ventilátorov. Tie možno pridať a nie sú súčasťou dodávky od výrobcu. Filter proti prachu je aj na spodnej strane, kde má svoje miesto napájací zdroj. Páči sa nám, že veľké pogumované nôžky skrine poskytujú veľa voľného priestoru. Predný I/O panel je umiestený hore, čo používateľom umožní ľahký prístup či už je na podlahe alebo dokonca aj na stole, pretože skriňa nie je príliš vysoká.

RL07 obsahuje v prednej časti štyri USB porty (z toho sú dva super rýchle USB 3.0 a dva USB 2.0), do ktorých možno pripojiť externé disky alebo USB kľúče a tiež dva 3,5 mm jack konektory – jeden pre slúchadlá a druhý pre mikrofón. Tlačidlo napájania je dotykové. Má prinajmenšom pekný efekt, aj keď v tomto prípade chýba tlačidlo resetu. Ľavý bočný sklenený panel možno odmontovať jednoducho pomocou štyroch matíc, ktoré ho držia na mieste. Pravý protiľahlý bočný panel sa opiera o skrutky a štandardné zárezy. Nám by sa viac páčilo kĺbové riešenie pri ktorom stačí jednoducho bočnicu otvoriť.

Keďže ide o počítačovú skriňu typu Mid-Tower, jej vnútorný priestor možno osadiť aj doskami formátu ATX. Nie je však problém použiť základné dosky menších formátov ako sú mATX a mITX. Nakoľko skrinka je zameraná pre výkonnejšie zariadenia, maximálna podporovaná dĺžka grafických kariet je 415 mm, pričom pre používateľa je k dispozícii sedem pozícii pre PCI sloty. Podporovaná výška chladiča je 167 mm, čo znamená, že v prípade, ak chcú používatelia chladiť procesor s veľkým vzduchovým chladičom, tak ich skriňa nebude obmedzovať.

Za nevýhodu považujeme pozície PCI slotov, ktoré sú na seba previazané. Ak totiž chce používateľ vybrať jeden alebo dva sloty kvôli grafickej karte, bude musieť najprv odskrutkovať dvomi skrutkami celý tzv. kôš PCI slotov. Na spodnej strane skrinky je zakryté miesto pre napájací zdroj. Ide pritom už o dobre zavedený trend a testovaný model v tom pokračuje. Inštalácia vyžaduje použitie odnímateľného držiaku, ktorý používateľ pripevní k zdroju, kým ho zo zadnej strany zasunie. Nie je tu žiadna guma ani pena, ktorá by izolovala napájací zdroj od skrine. Spolu so skrinkou sme testovali aj kryt pre M.2 disk (označenie SST-MS09C), ktorý príde vhod najmä vtedy, ak nemá používateľ na doske sloty na disk M.2.

SilverStone SST-MS09C

Veľmi sa nám páčia šachty na 2,5“ disky, ktoré sú z druhej strany skrinky vyklápateľné a možno ich veľmi jednoducho vymeniť. Aj tri pozície na 3,5“ disky majú perfektné umiestnenie – v dolnej časti hneď vedľa zdroja. Ich výmena je takisto jednoduchá a systém ich vyberania je podobný ako pri NAS serveroch. Je pre nás prekvapením, ak výrobca ponúka celkovo šesť šácht na disky – tri na 2,5“ a tri na 3,5“, pričom sú všetky veľmi dobre umiestnené a zo strany priehľadnej bočnice sú aj zakryté spolu so zdrojom aby nekazili prvotný dojem. Skrinka v nami testovanej čierno-červenej farbe má sýto červené podsvietenie, model v bielo-modrej farbe má bledo-modré podsvietenie.

Skrinka nie je primárne navrhnutá pre vodné chladenie, hoci to výrobca prezentuje aj v popise. Z našich doterajších skúseností je najlepšie umiestniť radiátor chladenia na hornú pozíciu, avšak tu je k dispozícii iba jedna pozícia pre 120/140 mm ventilátor do zadnej pozície, alebo maximálne pre tri 120/140 mm ventilátory z prednej strany. Iste, vodné chladenie možno umiestniť aj spredu, žiadny problém. Pokiaľ ide o modulárne vodné chladenia, skrinka je dostatočne priestranná aj pre vlastné vodné okruhy, ktoré logicky zaberú viac miesta.

Počítačovú skrinku SilverStone Redline RL07 celkovo hodnotíme pozitívne. Ponúka jednoduchý a elegantný dizajn, odnímateľné prachové filtre, tvrdené priehľadné sklo či zaujímavý dizajn prednej strany, to všetko doplnené elegantným podsvietením. Veľmi dobre je riešené umiestnenie diskov, pričom výrobca umožňuje osadiť až tri 2,5“ a tri 3,5“ disky. Výčitku máme k PCI slotom, keďže pre pridanie grafiky treba vybrať všetky, čo nie je zrovna ideálne riešenie. Ocenili by sme aj možnosť osadiť chladenie z hornej strany, páči sa nám kvalitné spracovanie. Cena sa pohybuje na úrovni 90 eur.Parametre a špecifikácie:

Typ: Mid-Tower
Podpora základných dosiek: ATX, microATX, mini-ITX
Rozmery (v/š/h): 465×226×488 mm
Hmotnosť: 8200 gramov
Farba: čierno-červená s priehľadnou bočnicou (model SST-RL07B-G); dostupná bielo-modrá s priehľadnou bočnicou (modelové označenie SST-RL07W-G)
Externé šachty: nemá 5,25“ pozície
Interné šachty: 3× 3,5“, 3× 2,5“
Počet slotov na rozširovacie karty: 7
Ventilátory vpredu: nemá  (podpora pre 3× 140 mm alebo 3× 120 mm)
Ventilátory vzadu: 1× 120 mm (podpora pre 1× 120 alebo 1× 140 mm)
Ventilátory navrchu: nepodporuje
Tlmenie zvuku: pena na tlmenie zvuku vpredu, hore a vpravo

Hodnotenie: 90%

Plusy
+ Výborné konštrukčné spracovanie
+ Jednoduchý a veľmi pekný dizajn
+ Veľké priehľadné tvrdené sklo
+ Výborná manipulácia s diskami
+ Umiestnenie prachových filtrov
+ Vynikajúce odhlučnenie skrinky
+ Skrytý zdroj a všetky ďalšie káble
+ Veľmi dobrý pomer cena/kvalita
+ Výborné na vodné chladenie

Mínusy
– Absencia hornej pozície pre chladenie
– Horšia manipulácia s PCI slotmi vzadu
– Iba dva jeden predinštalovaný ventilátor

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu SilverStone Redline RL07 SST-RL07W-G poskytuje server Heureka.sk

Zapožičal: SilverStone

SilverStone Redline RL07

90,00 €
9

Celkové hodnotenie

9.0/10

Plusy

 • Výborné konštrukčné spracovanie
 • Jednoduchý a veľmi pekný dizajn
 • Veľké priehľadné tvrdené sklo
 • Výborná manipulácia s diskami
 • Umiestnenie prachových filtrov
 • Vynikajúce odhlučnenie skrinky
 • Skrytý zdroj a všetky ďalšie káble
 • Veľmi dobrý pomer cena/kvalita
 • Výborné na vodné chladenie

Mínusy

 • Absencia hornej pozície pre chladenie
 • Horšia manipulácia s PCI slotmi vzadu
 • Iba dva jeden predinštalovaný ventilátor

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno