Domov Periférie Recenzia: SilverStone EP01

Recenzia: SilverStone EP01

Zdielať

SilverStone EP01 01Komu nestačí počet USB portov na zariadení od výrobcu, pre toho je USB Hub riešením. Pozreli sme sa na SilverStone EP01, ktorý je v tvare hviezdy a ladí tak s prichádzajúcimi Vianocami. Najčastejšie sa problém s nedostatkom portov prejavuje pri ultrabookoch, možno naň však naraziť aj pri tabletoch. Vzhľadom na minimalizáciu hrúbky zariadenia tu väčšinou nachádzame len minimum portov. Pri ultrabookoch dva, pri tabletoch sotva jeden. A to je žalostne málo. Stačí, ak pripojíme myš a prípadnú redukciu na internet, či externý disk a priestor pre USB kľúč už nenájdeme.

Hoci na rozdiel od ultrabookov a tabletov nie sú na tom notebooky až tak zle, nájdu sa aj takí používatelia, ktorí majú zapojených veľa vecí naraz a bežne dostupné štyri USB porty im nestačia. SilverStone má na trhu už dlhšiu dobu USB hub, ktorý je zaujímavý svojim dizajnom.

SilverStone EP01 02 SilverStone EP01 04

Hub v elegantnom prevedení so štyrmi portami ponúka podporu vysokorýchlostného rozhrania USB 3.0. Vďaka tomu je vhodný pre zariadenia ako sú myši, klávesnice a najmä pre rýchle USB kľúče a externé pevné disky. Môže pomôcť každému, kto hľadá spôsob ako jednoducho pridať ďalšie porty USB, pričom ich chce mať poruke. Zabudovaný magnet umožňuje pripevnenie na akékoľvek kovové materiály, takže si môže nájsť aj štýlové umiestnenie.

SilverStone EP01 05 SilverStone EP01 06

Na napájanie hubu možno použiť externé napájanie z USB portu alebo adaptéra, vďaka čomu dokáže rýchlejšie dobíjať mobilné prístroje, alebo „nasýtiť“ energicky náročné periférie ako sú napr. externé disky. Adaptér ale nie je súčasťou balenia. USB rozbočovač podporuje aj stále rozšírené USB 2.0, je spätne kompatibilný.

SilverStone EP01 08SilverStone EP01 09

Patríte medzi náročných používateľov, ktorým súčasný počet USB portov nestačí? Používate ultrabook, alebo tablet a potrebujete naraz zapojiť viac zariadení? Potom je SilverStone EP01 vhodnou voľbou. Je to štýlový, malý a prenosný doplnok k mobilným zariadeniam. Odporúčame.

Parametre a špecifikácie:

Rozmery: 71,6×63,3×19,5 mm
Hmotnosť: 65 gramov
Vstupné konektory: 1× microUSB 3.0 (typ B)
Výstupné konektory: 4× USB 3.0
Napájanie: 1× 5V (adaptér nie je súčasťou dodávky)

Hodnotenie: 95%

Plusy
+ Dizajn zariadenia
+ Kompaktné rozmery
+ Plug-and-Play
+ Možnosti rozšírenia funkcionality

Mínusy
– Adaptér nie je dodávaný v balení

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu SilverStone SST-EP01B poskytuje server Heureka.sk

Zapožičal: SilverStone

2 komentárov

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno