Domov Periférie Recenzia: Samsung GamePad

Recenzia: Samsung GamePad

Zdielať

Samsung Game Pad-3Spoločnosť Samsung prišla s ďalšou novinkou a to nie len pre svojich zákazníkov, ktorí majú zakúpené smartfóny Samsung, ale prakticky pre všetkých, bez ohľadu na to, aký smartfón zákazník vlastní. Obmedzenie je len na veľkosť displeja a to od 4 – 6,3 palcový smartfón. 

Spolu s Gamepadom je v balení už len návod na používanie. Bohužiaľ, v balení nie je nabíjačka a preto je potrebné mať k dispozícii microUSB nabíjačku. Gamepad prichádza s rozmermi 137,7×31,8×86,4 mm a hmotnosťou 195 gramov. Ako už názov hovorí, ide o hraciu konzolu, ktorá je spárovaná so smartfónom pomocou Bluetooth. Poďme sa teda pozrieť, čo tento Gamepad obsahuje. Ľavá a pravá hrana neobsahuje žiadne tlačidlá, horná hrana zahŕňa dvojicu tlačidiel, označených ako ľavé a pravé hrateľné tlačidlo. V strede tohto tlačidla je nastaviteľný držiak, ktorý sa vytiahne a tu sa vloží smartfón. Dolná hrana obsahuje tlačidlo zapnutia/vypnutia Bluetooth, ďalej tlačidlá výber a štart. Taktiež je tu prítomný konektor microUSB na nabíjanie konzoly.

Samsung Game Pad-2

Dolná časť konzoly má na niektorých miestach soft-touch úpravu a taktiež tu nájdeme označenie NFC pre rýchlejšie spárovanie so smartfónom. Všetko podstatné sa nachádza na hornej strane. Tu je k dispozícii jeden smerový pad, dva analógové pady a štyri akčné tlačidlá. V strede týchto ovládačov je tlačidlo Game. Po stlačení tohto tlačidla sa vám na smartfóne otvoria hry, ktoré podporujú túto hernú konzolu. Počas nášho testovania bolo k dispozícii 36 hier rôznych kategórií.

Keďže konzola je so smartfónom prepojená pomocou Bluetooth, nemuseli sme smartfón mať priamo založený v držiaku konzoly, ale stačilo, že sme smartfón alebo tablet uložili do stojana a pripojili smartfón k nabíjačke. K nabíjačke preto, aby sa smartfón, alebo tablet nevybil počas hrania. Taktiež sme mohli prepojiť smartfón s televízorom a tak si zahrať hry priamo na veľkej obrazovke.

Samsung Game Pad-4

Do smartfónu odporúčame stiahnuť aplikáciu zo Samsung obchodu, ktorá má názov Mobile Console. Nie je však potrebná. Jednoduchým stlačením tlačidla “Game”, na Gamepade, môžete získať prístup k mobilnej konzole a zoznamu hier. Je možné tiež prejsť na iné hry, rýchlo a ľahko, aj keď ste už nejakú hru spustili.

Počas testovania sme si Gamepad veľmi obľúbili, nakoľko sa veľmi dobre drží v rukách. Avšak pokiaľ sme mali v držiaku konzoly smartfón, hmotnosť sa logicky preniesla do držiaku – to bolo cítiť, ale zas to nebolo nič hrozné. Gamepad by sme určite odporúčali tým, ktorí hrajú veľa hier na smartfónoch alebo na tablete.

Samsung Game Pad-5

Gamepad sme testovali na smartfóne Samsung Galaxy SIII a všetko prebiehalo tak ako má. Zaujímavo by to mohlo vyzerať, ak by sme to prepojili s tabletom, ktorý spoločnosť Samsung predstavila len nedávno – Galaxy Note 12.2. Avšak veľmi zaujímavé bolo testovanie Gamepadu na veľkom televízore.

Gamepad sme testovali aj na smartfóne LG Optimus F6 a HTC Desire 500. Všetko bolo v poriadku a hry sme si pokojne mohli stiahnuť cez Google Play, nakoľko na týchto smartfónoch nie je prítomný Samsung obchod, kde je aplikácia s názvom Mobile Console. Táto aplikácia nie je dostupná na Google Play.

Parametre a špecifikácie:

Rozmery: 137,7×31,8×86,4 mm
Hmotnosť: 195 gramov
Pripojenie: microUSB, Bluetooth 3.0 + HID Bluetooth
Funkcie:
NFC, Nastaviteľný držiak pre 4 – 6,3 palcové smartfóny, Automatické pripojenie, tlačidlo Game
Herné ovládače:
1× smerový pad, 2× analógové ovládače, 4× akčné tlačidlá, 2× spúšťacie tlačidlá, Štart/Výber
Batéria:
Li-ion 160 mAh
Farba:
čierna

Hodnotenie: 90%

Plusy
+ Kompatibilita
+ Rozmery
+ Herné ovládače
+ Pevné uchopenie smartfónu

Mínusy
– Balenie bez nabíjačky

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu Samsung EI-GP20HNB poskytuje server Heureka.sk

Zapožičal: Samsung

Zdielať
Predchádzajúci článokPanasonic má 20 palcový 4K tablet Touchpad 4K UT-MB5
Nasledujúci článokAktualizácia iOS 7.1 je tu + návod inštalácie cez USB
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno